Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Sticky Notes Pro

Sticky Notes Pro

Efficient Sticky Notes Pro je upomínací systém, který na plochu počítače lepí virtuální lístečky s naplánovanými úkoly, událostmi a připomínkami. Je efektivní a šetří přírodu. Plná verze - Chip 02/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Máte svůj monitor také oblepen mnoha různými lístečky s důležitými poznámkami a úkoly? Zkuste plánovací systém Sticky Notes s virtuálními lístečky.

Program Efficient Sticky Notes Pro slouží pro snadné vytváření poznámek na pracovní plochu. Díky této aplikaci tak můžete tradiční „lepicí“ poznámkové bločky využít k jiným účelům než pro jejich lepení na monitor s různými poznámkami a úkoly. Hlavní okno je jednoduše a přehledně uspořádáno a umožňuje vytvořené poznámky upravovat, rychle v nich vyhledávat, vytvářet skupiny a do těch následně své poznámky třídit nebo si přizpůsobit jejich vzhled. K poznámce je možné připojit libovolný soubor jako přílohu nebo do ní vložit odkaz na soubor uložený v počítači. Kromě vzhledu poznámky si můžete podle svých požadavků upravit i formát textu – tedy vybrat jiný typ písma (font), řez písma, styl (přeškrtnuté/podtržené) a barvu. Program automaticky vkládá poznámky na pracovní plochu do pravého horního rohu a další postupně přidává směrem dolů. Přetažení myší však můžete kteroukoliv z vytvořených poznámek umístit na libovolné místo na pracovní ploše. A jedná-li se o opravdu důležitou poznámku, kterou chcete mít neustále na očích, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a v zobrazené místní nabídce klikněte na poslední příkaz »Vždy nahoře«. Vybranou poznámku pak nezakryje žádné otevřené okno. A pokud nechcete, aby vaše poznámky mohl vidět i jiný uživatel počítače (např. jiný člen rodiny), můžete spuštění programu, a tedy i přístup k poznámkám, ochránit heslem.

Nalepovací lístečky jsou pouze jedním z modulů systému Efficcess pro správu kontaktů, událostí, poznámek a hesel. Informace je možné synchronizovat po lokální Wi-Fi s aplikacemi pro iOS a Android.

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu pro čtenáře Chipu v ceně zhruba 350 korun bez upgrade a technické pomoci. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Hlavní okno je jednoduše a přehledně uspořádáno ve stylu MS Outlook a umožňuje vytvořené poznámky upravovat, vytvářet skupiny a do těch následně své poznámky třídit nebo si přizpůsobit jejich vzhled. A nepotřebné poznámky zde můžete samozřejmě také snadno vyhodit do koše. Aplikace sice automaticky vkládá poznámky na plochu do pravého horního rohu a další přidává směrem dolů, ale tahem myší však můžete kteroukoliv z vytvořených poznámek umístit na libovolné místo na pracovní ploše. A jedná-li se o opravdu důležitou poznámku, může zůstat „vždy nahoře“ nezakryta. Hlavní okno je jednoduše a přehledně uspořádáno ve stylu MS Outlook a umožňuje vytvořené poznámky upravovat, vytvářet skupiny a do těch následně své poznámky třídit nebo si přizpůsobit jejich vzhled. A nepotřebné poznámky zde můžete samozřejmě také snadno vyhodit do koše.

Ihned po dokončení instalace a registrace plné verze programu se otevře hlavní okno a zároveň zobrazí okno »Tip na tento den«, které zobrazuje různé rady a doporučení pro efektivní využití nástroje a možnosti úprav jeho nastavení tak, aby co nejlépe vyhovoval požadavkům a potřebám uživatele. Zobrazování tipů při spuštění však můžete snadno vypnout tak, že v tomto okně zrušíte označení zaškrtávacího políčka »Zobrazit tipy při spuštění«. Poznámku na plochu můžete přidávat buď prostřednictvím hlavního okna, kde můžete všechny své poznámky také snadno spravovat, nebo pomocí zástupce programu v systémové liště (oznamovací oblasti) hlavního panelu Windows.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení