Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Hackerská zpráva 2019

Hackerská zpráva 2019

Bezpečnostní odborníci představili na konferenci Black Hat aktuální metody kybernetických útoků. Chip byl u toho.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud se chcete dozvědět více o nových metodách kybernetických útoků, přečtete si březnový Chip. Náš redaktor se totiž zúčastnil konference Black Hat. Na ní hackeři ukazují, čeho všeho jsou schopni. Zejména během tréninkových cvičení, v nichž odborníci na bezpečnost informačních technologií ukazují nováčkům, jak mohou proniknout do sítě či zařízení a odhalit chyby.

A nových metod útoků je skutečně hodně. Vynalézaví kybernetičtí útočníci mohou například ze zařízení přečíst data i v případě, kdy je vybaveno moderním antivirovým řešením, jsou na něm nainstalovány všechny systémové aktualizace a vhodně je nastavena ochrana osobních údajů v OS. Jde to přes zmanipulované nabíječky smartphonů.

Útočníci mohou získat přístup ke všem údajům ze stolního počítače uživatele, a to přitom nemusí nijak manipulovat s jeho hardwarem. Za tímto účelem využívají kybernetičtí útočníci poměrně starou technologii: dobře známý phishing. Tyto útoky jsou však nyní mnohem sofistikovanější než dříve. A jsou tu i další způsoby útoku - Ercan Ozturk přišel na způsob, jak využít uživatele jako bránu pro vstup do systému. Použitím termovizní kamery se tomuto bezpečnostnímu výzkumníkovi podařilo zjistit, jaké klávesy byly použity při zadávání hesla na počítači.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení