Menu
Časopis Chip

Virové skenery vs. Windows Defender

Virové skenery vs. Windows Defender

Virové skenery vs. Windows Defender | Foto: CHIP

Musíte na osobním počítači používat alternativu k antiviru Windows Defenderu? Ne vždy. Chip ho porovnal se čtrnácti virovými skenery pro Windows.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Kromě aktualizací a zálohování je důležitou součástí zabezpečení systému Windows také ochrana proti virům. To v neposlední řadě dokazuje i skutečnost, že Microsoft vkládá do svého vlastního antivirového nástroje Windows Defender mnohem více práce než dřív. Při srovnání s naším testem z předchozího roku je totiž vidět, že se tento nástroj výrazně vylepšil. Přesto Windows Defender skončil při srovnání s dalšími čtrnácti antivirovými skenery na 11. pozici.

Pro test antivirových skenerů v roce 2020 jsme vybrali produkty všech hlavních výrobců, kteří jsou na našem trhu důležití. Výběr je záměrně pestrý. Kromě Windows Defenderu jsme totiž otestovali i programy jako Avast, AVG a Panda, což jsou tři bezplatné antivirové programy, které jsou u mnoha soukromých uživatelů oblíbené. Za zbývajících deset bezpečnostních balíků z našeho testu pak musíte zaplatit Chip na podrobných laboratorních testech, jejichž výsledky najdete v březnovém vydání, spolupracuje s odborníky ze společnosti AV Comparatives.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení