Menu
Časopis Chip

OCR Reader 2

OCR Reader 2

OCR Reader 2 | Koláž: OCR Reader 2

Program OCR Reader analyzuje texty na fotografiích a skenovaných dokumentech a rozpoznává a extrahuje text do editovatelné podoby formátů TXT, DOC a PDF. Plná verze - Chip 03/2023.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud trpíte nechutí k přepisování textu ze skenovaných dokumentů, můžete použít elegantní převodník, který dokáže rozpoznat text až 100 jazyků.

Vovsoft OCR Reader je program pro převod skenovaných nebo vyfocených dokumentů na editovatelný text. Využívá technologii optického rozpoznávání znaků (OCR) pomocí enginu Tesseract, který dokáže extrahovat prostý text až ve 100 jazycích. Tato technologie zajišťuje rozpoznávání řádků a vzorů znaků na základě zkušeností neuronové sítě. OCR Reader pracuje s dokumenty v bitmapových obrázcích PNG, JPEG, TIFF, WEBP a BMP. Obrázky lze přímo otevírat z disku nebo program dokáže skenovat dokumenty na připojeném skeneru u počítače přes protokoly univerzálního rozhraní TWAIN a WIA. Při převodu je možné určit výběrem, která část obrázku bude zpracovávána. Po dokončení převodu se text uloží do formátu TXT v kódování UTF-8, dokumentu DOC/DOCx Microsoft Word nebo jako editovatelný soubor PDF. 

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

Na rozdíl od jiných programů pro rozpoznávání textu, které obsah posílají on-line na domovské servery ke zpracování, tento program provádí všechno naprosto striktně off-line v počítači bez použití internetu. Jediným správcem svých soukromých dat je tedy jen a pouze majitel počítače. Další informace najdetena produktové stránce.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP-11 (32/64 bit)
  • Aktivace do konce března 2023

Plnou verzi programu OCR Reader 2 v ceně 400 korun můžete po aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez aktualizací a nároku na technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

X | Zdroj: OCR Reader 2

Zdroj: OCR Reader 2

X | Zdroj: OCR Reader 2

Zdroj: OCR Reader 2

X | Zdroj: OCR Reader 2

Zdroj: OCR Reader 2

Nejlepších výsledků jsme při testech dosahovali při extrahování anglických dokumentů. Čeština má bohužel díky diakritice převody o poznání horší. Samozřejmě výsledky jsou přímo úměrné kvalitě textu na obrázcích a také použitému fontu písma. Zajímavých výsledků jsme dosáhli, pokud jsme dokument nejprve zvětšili a vyčistili pomocí programu PhotoZoom z tohoto vydání Chipu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2023

Obsah: Všechna témata Chipu 03/2023


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení