Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Jak hackovat člověka

Jak hackovat člověka

V posledních letech se začínají formovat hnutí, která se snaží „hackovat“ naše těla a vytvořit novou verzi, Člověka 2.0.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

V průběhu posledních desetiletí se objevilo hned několik typů hackingu – po dobře známém hackování počítačů nastoupil také potenciálně nebezpečný hacking automobilů. Nyní se vynořuje nový obor, který by mohl napáchat ještě větší škody než zmíněné dva předcházející – takzvaný biohacking. Domácí nadšenci se snaží pomocí pochybných technik v domácích podmínkách „nabourat“ do samotného dědičného kódu DNA. Tyto domácí hrátky s kódem života mohou být nebezpečné a vyvolávají mnohé etické otázky.

Existuje i podkategorie biohackingu, takzvaný grinding, kdy se techničtí nadšenci snaží „hackovat“ své vlastní tělo a pomocí různých technických udělátek ze sebe vytvořit jakési vylepšené kyborgy. Pod kůži si nechávají implantovat technická zařízení, třeba magnety do bříšek prstů nebo různé čipy umožňující autentizaci a přístup ke střeženým službám. O konkrétních případech i o tom, jak daleko jsou v těchto pokusech ochotni zajít, se můžete dočíst v článku Michala Černého v dubnovém Chipu, který vychází 18.3.

eskin-tattoo

Digitální tetování od firmy Motorola odemyká přístup k mobilnímu telefonu.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení