Menu
Časopis Chip

COLOR projects 5

COLOR projects 5

COLOR projects 5 | Krabice: koláž CHIPu

Stáhněte si plnou verzi programu COLOR projects 5 pro úpravu fotografií. Obsahuje rozsáhlou nabídku efektů a filtrů s detailními předvolbami nastavení.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

V programu COLOR projects 5 máte k dispozici více než stovku předvoleb pro úpravy barevného ladění digitálních fotek a mnoho desítek různých efektů pro zpracování snímků. Aby toho nebylo málo, lze všechny připravené předvolby a efekty dále detailně nastavovat, abyste dosáhli požadovaného výsledku. Pracovat přitom můžete jak se snímky ve všech běžných grafických formátech, tak i s obrazovými daty ve formátu RAW z běžných typů fotoaparátů. Kromě efektů a filtrů nabízí COLOR projects i předvolby pro ořezávání fotek dle zvoleného poměru stran a samozřejmě také běžné nástroje na úpravu expozice a barevných kanálů. Užitečná je také možnost nápravy chyb snímků způsobených samotným fotoaparátem, jako jsou typicky škrábance nebo prach na senzoru. Nechybí ani možnost dávkového zpracování celých sérií fotek nebo konverze obrazových formátů.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Registrace a instalace Stáhněte si instalační soubor programu COLOR Project 5. Extrahujte ZIP na váš pevný disk a spusťte EXE soubor. Instalator v prvním kroku zobrazí odkaz na on-line registraci plné verze. Klikněte na tlačítko »Internet«, kterým otevřete webovou stránku (případně použijte přímý link), na které je třeba do připraveného pole zadat vaši e-mailovou adresu, potvrdit souhlas se zpracováním vašeho e-mailu a zasíláním informačních e-mailů a kliknout na modré tlačítko »Absenden«. Na následující stránce budete vyzváni k doplnění údajů k vašemu uživatelskému profilu. Povinné je ale pouze vložení e-mailu (který bude již předvyplněný z předchozího kroku). Pokračujte tlačítkem »Absenden« a vyčkejte pár okamžiků, než vám na zadaný e-mail přijde zpráva s potvrzovacím odkazem, na který je třeba kliknout. Pak přijde další e-mail, který bude již obsahovat »User-ID« a »Registrierungs-Code«, tedy údaje potřebné pro aktivaci plné verze programu COLOR projects. Pokud byste měli už u výrobce Franzis zřízený účet z některé registrace v minulosti, budete po vložení e-mailové adresy v prvním kroku registrace požádáni rovnou o zadání hesla k vašemu účtu. Případně si heslo můžete obnovit pomocí funkce zapomenutého hesla.

Vraťte se zpět do instalace do registračního okna, do příslušných polí »User-ID« a »Registrierungs-Code« zadejte získané údaje a pokračujte tlačítkem »OK«. Proběhne příprava instalačních dat a v následujícím okně je třeba kliknout na tlačítko »Software installieren«. Pak už stačí jen potvrdit souhlas s licenčními podmínkami a běžným způsobem dokončit instalaci programu. Při prvním spuštěním programu se zobrazí okno s volným políčkem »Serial Number«, do kterého je nutné opět nakopírovat vaši licenci »Registrierungs-Code« a kliknout na »Activate Now«. Po potvrzení aktivace se program COLOR projects projects konečně spustí a je připraven k práci.

Pokud byste měli na počítači nainstalované grafické programy Adobe Photoshop, Photoshop Elements nebo Lightroom, budete upozorněni, že do těchto programů může být nainstalován tento COLOR project ve formě plug-inů. Což mimo jiné přinese i jeho přehlednější ovládání.

Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána. Pro účely registrací doporučujeme si zřídit univerzální e-mail ve službě Google Mail. Tuzemské e-mailové služby často blokují registrační zprávy jako spam. Plnou verzi programu COLOR projects 5 v ceně 2 000 korun můžete po instalaci a registraci používat bez funkčního a časového omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Nejnovější verze COLOR projects 6 přináší nový konvertor na vytváření fotorealistických textur a přidává nové expertní filtry se světelnými efekty.

Nabídkou efektů a filtrů pro úpravy fotek nemůže programu COLOR projects konkurovat žádná mobilní aplikace. Navíc lze každý efekt pomocí dostupných nastavení doladit do nejmenšího detailu. Náhled snímku před a po úpravách se zobrazuje vpravo nahoře. Efekty a filtry lze v aplikaci COLOR projects libovolně kombinovat. Nejprve zvolíte základní efekt nebo vylepšení a pak třeba nějaký umělecký filtr. Díky tomu jsou kombinace možností úprav snímků prakticky nevyčerpatelné. Abyste mohli kombinace efektů snadno používat opakovaně, můžete si je uložit jako nové předvolby. Volba »Extras | Batch processing« skrývá nedocenitelného pomocníka pro úpravy většího množství snímků – dávkové zpracování celých složek se soubory. Snímky lze automaticky optimalizovat, upravit jim vyvážení bílé barvy, aplikovat na ně některý z nabídky filtrů a převést je do jiného výstupního formátu.

Po své instalaci prohledá COLOR projects váš počítač a zjistí, zdali nemáte instalovány aplikace Adobe Lightroom, Photoshop nebo Photoshop Elements, do kterých je možné doinstalovat plug-iny, rozšiřující funkčnost těchto vyspělých aplikací a úpravy fotek.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení