Menu
Časopis Chip

Social Media Blocker

Social Media Blocker

Social Media Blocker | Krabice: koláž CHIPu

Program Social Media Blocker umožňuje na počítači snadno zablokovat internetové připojení k sociálním sítím Facebook, YouTube, Instagram, WhatsApp a dalším. Plná verze - Chip 05/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud vaše děti nebo zaměstnanci tráví příliš mnoho času na sociálních sítích nebo YouTube, můžete jim tyto aktivity snadno omezit.

Pomocí plné verze programu Social Media Blocker spolehlivě zablokujete přístup k deseti populárním sociálním sítím a serverům pro sdílení multimediálního obsahu. Konkrétně se jedná o tyto stránky: Facebook, Twitter, YouTube, Linkedin, Pinterest, Instagram, WhatsApp, Reddit, TikTok a LINE.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

Ovládání programu je opravdu snadné – chcete-li zablokovat všechny nabízené sociální sítě a servery pro sdílení multimediálního obsahu, stačí kliknout na tlačítko »Block All«. Pro zablokování jen některé sítě klikněte na její název a poté na tlačítko »Block«. Pokusí-li se pak někdo otevřít např. v prohlížeči zablokovanou sociální síť, zobrazí se v okně prohlížeče pouze informace, že zadaná stránka není dostupná. Pro odblokování sociálních sítí je postup obdobný – kliknutím na tlačítko »Ublock All« zrušíte blokaci všech sítí, tlačítkem »Ublock« zrušíte pouze blokaci vybrané sítě. Při každé změně se vždy zobrazí informační okno, že změny nastavení se projeví až po restartu prohlížeče nebo aplikací, které se k sociálním sítím a serverům s multimediálním obsahem přistupují.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • Registrace do konce 05/2020

Plnou verzi programu XenArmor Social Media Blocker 2020 v ceně 750 korun můžete používat bez funkčních omezení po dobu jednoho roku od aktivace. Ovšem bez nároku na technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Chcete-li zablokovat všechny sociální sítě, stačí kliknout na tlačítko »Block All«. Pro zablokování jen některé sítě klikněte na její název a poté na tlačítko »Block«. Pro odblokování je postup obdobný – kliknutím na tlačítko »Ublock All« zrušíte blokaci všech sítí, tlačítkem »Ublock« zrušíte pouze blokaci vybrané sítě. V případě, že se nepovolaná osoba pokusí např. v prohlížeči navštívit zablokovanou sociální síť nebo se přihlásit na server pro sdílení multimediálního obsahu, zobrazí se v okně prohlížeče pouze informace, že zadaná stránka není dostupná. Přístup k tomuto nástroji je nanejvýš vhodné ochránit heslem. V hlavním okně programu proto klikněte na tlačítko »Settings« a ve spodní části dialogového okna s nastaveními programu zadejte do textového pole »Set Login Password« bezpečné heslo.

Program není v systému nijak skryt, a tak je nanejvýš vhodné ochránit jeho spuštění heslem. Jinak by si šikovní potomci mohli zablokované sociální sítě sami snadno zase zpřístupnit. V hlavním okně programu proto klikněte na tlačítko »Settings« a ve spodní části dialogového okna s nastaveními programu zadejte do textového pole »Set Login Password« bezpečné heslo. Upozornění! Heslo zadáváte pouze jednou, proto jej zadejte velmi pečlivě, abyste se nedopustili omylu nebo překlepu. Doporučujeme Vám zapsat jej nejprve v nějakém textovém editoru pro ověření správnosti a poté jej teprve velmi pečlivě zkopírovat do příslušného textového pole v nastavení programu. Textový soubor s heslem si poté uložte na bezpečné místo mimo dosah vašich ratolestí.

Vyšší verze programu nabízí blokaci 30 sociální sítí a serverů pro sdílení multimediálního obsahu, a navíc umožňují přidávaní vlastních webových stránek, které je pak možno pomocí tohoto nástroje také zablokovat. Pro zakoupení vyšší verze stačí v hlavním okně kliknout na tlačítko »Upgrade«, resp. na tlačítko »Upgrade Now« v nastavení programu, a na stránce autorů zvolit požadovanou verzi.

Pod značkou XenArmor je kromě jiného vyvíjena i dlouhá řada aplikací na zjišťování zapomenutých hesel. Pomohou vám získat například hesla k uživatelským účtům v sociálních sítích, k e-mailovým schránkám, Wi-Fi sítím nebo třeba FTP serverům. Dále vám produkty XenArmor pomohou získat zpět ztracené licenční klíče ke stovkám různých aplikací pro Windows, stejně jako k samotnému operačnímu systému. Zatímco některé nástroje XenArmor fungují jako běžné aplikace s grafickým uživatelským rozhraním, ty nejšikovnější se ovládají z příkazové řádky.

DVD: Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2020


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení