Hrozba ze strany hackerů je vysoká. Ne každý hacker má ale špatné úmysly. Přečtěte si o rozdílech mezi hackery, o tom, které nástroje používají a jak se proti nim můžete chránit.
Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání
Chip 05/2021: O hackerech mají lidé často zkreslené představy . Dnešní počítačoví zločinci již „nehackují“ pro zábavu, ale primárně chtějí získat peníze. A neštítí se k tomu využít všech dostupných prostředků. Pronikají do cizích sítí, kradou data, těží kryptoměny ukradenou výpočetní silou a opakovaně se uchylují k vydírání svých objetí.
Na druhou stranu existují také ti „dobří“ hackeři, kteří chtějí ze světa udělat bezpečnější místo odhalováním jeho zranitelností. Za nalezené slabé stránky jsou klienti hackerů ochotni zaplatit značné částky. Někteří hackeři si proto tímto typem zaměstnání velmi dobře vydělávají. Nejsou to však oni, kdo se dostává do titulků novin – tam se objevují většinou ti „špatní“ hackeři. V tomto článku se dozvíte, jaké typy hackerů existují a jak fungují. Dále vám také ukážeme, jak jsou prováděny typické útoky a jaké pracovní prostředí hackeři používají. Na závěr uvádíme několik základních tipů, pomocí kterých se můžete chránit před útoky hackerů.
Obsah: Všechna témata Chipu 05/2021
Tento a další zajímavé články můžete číst hned
Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru
Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu Už mám zakoupeno
Kybernetická válka z obýváku

Černý trh se zranitelností zabezpečení

Už jste byli hacknuti?

Prevence a kybertest: zábavný kvíz s praktickými…

Podvodné telefonáty od falešné technické podpory…
