Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Perfektní zabezpečení účtu

Perfektní  zabezpečení účtu

Pokud chcete lépe zabezpečit své internetové účty, nezůstávejte pouze u hesla. Použijte dvoufaktorové ověření prostřednictvím SMS, aplikace nebo USB klíče.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

I když použijete pouze jednoduché přihlašovací heslo, můžete svůj internetový účet před útočníky dobře ochránit, a to prostřednictvím tzv. dvoufázové autentizace (ověření). Ta už se poměrně dlouho používá v případě on-line bankovnictví, ale můžete si tímto způsobem ochránit i on-line služby, jako je Google, Seznam nebo Facebook.

Kromě aktuálních přihlašovacích údajů, jako je uživatelské jméno a heslo, obdržíte jinou cestou jednorázové heslo. V závislosti na zvolené variantě buď přes SMS, přímo v mobilní aplikaci, nebo přes bezpečnostní USB klíč. V našem článku vám vysvětlíme, jak můžete jednotlivé možnosti nastavit a hlavně optimalizovat z hlediska bezpečnosti, protože nové postupy jsou vůči hackerům odolné pouze v případě, že je správně použijete. Dále vám ukážeme, která zařízení budete potřebovat a které služby tento postup podporují. Všechny podrobnosti najdete v červnovém vydání Chipu.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení