Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

AMC Security

AMC Security

Aplikace AMC Security se postará o vyčištění smartphonu či tabletu s Androidem, jeho zabezpečení před virovými a internetovými hrozbami. Plná verze - Chip 06/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Zpomalil se vám váš dříve svižný smartphone a stále častěji se zasekává? Můžete jej zkusit vyčistit od zbytečných aplikací a dat.

Smartphony s Androidem se zaslouží podobně pečlivou údržbu, jako počítače s Windows. Jejich paměť po čase zabírá stále větší objem pozůstatků po nepoužívaných aplikací, dočasných dat a dalších zbytečností, které jen plýtvají cenným místem v úložišti mobilního zařízení. Výsledkem je nejen pomalý a zasekávající se přístroj, ale také nedostatek místa pro další aplikace, fotky nebo hudbu na cesty. AMC Security ale zvládne mnohem víc, než jen vyčistit paměť smartphonu či tabletu. Aplikace obsahuje i funkce na ochranu před škodlivým softwarem, falešnými Wi-Fi sítěmi nebo podvrženými internetovými stránkami a další nástroje vám pak pomohou s nalezením ztraceného smartphonu nebo posouzením celkové úrovně zabezpečení vašeho mobilního zařízení. Užitečné jsou i funkce na prodloužení výdrže mobilního zařízení při provozu na akumulátor nebo možnost hromadného odinstalování aplikací.

  • Plná verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 06/2017
  • Info: m.iobit.com
  • Jazyk: česky
  • Android 4.03 a novější
  • On-line registrace

Plná verze aplikace AMC Security bude moci po aktivaci funkční do konce dubna 2018, včetně průběžných aktualizací. Běžná cena aplikace je kolem 250 korun. Licence je určena pro jedno nekomerční zařízení s OS Android a nesmí být dále distribuována nebo prodávána. 

Aplikace AMC Security je přeložena do češtiny, ale ne zrovna dobře. Takže na hlavní obrazovce najdete nejen tlačítko »Sken«, které spustí vyhledávání zbytečných dat v paměti mobilního zařízení, ale také »Hluboká Sken« na detailnější analýzu obsahu smartphonu či tabletu. AMC Security má i sadu bezpečnostních funkcí, včetně antiviru nebo filtru potenciálně nebezpečných či podvržených internetových stránek. Nástroj »Bezpečnost plateb« hlídá nakupovací aplikace, ve kterých byste mohli například zadávat číslo své platební karty. Další zajímavé funkce najdete přímo v hlavní nabídce aplikace AMC Security. Funkce »Spořič baterie« vám umožní konfiguraci vlastního profilu pro snížení spotřeby energie, »Blokování volání/SMS« vás ochrání před obtěžováním a »Hlídač soukromí« je funkce na zašifrování otek, dokumentů či jiných dat.

Aplikace AMC Security pracuje na pozadí operačního systému Android a o své činnosti vás informuje oznámením na zamykací obrazovce i v panelu oznámení, stahovaným z horní části obrazovky. Přímo z oznámení lze vyvolat funkci rychlého uvolnění kapacity operační paměti mobilního zařízení ukončením aktuálně nepoužívaných aplikací. Stačí klepnout na modré tlačítko s ikonou rakety. Po klepnutí na tlačítko s ozubeným kolem lze ikonu „C“ v liště notifikací nahradit za ukazatel aktuálně zbývající kapacity akumulátoru. Když už jsme u akumulátoru: AMC Security nabízí pokročilé řízení spotřeby mobilního zařízení se čtyřmi různými režimy provozu. Například »Noční mód« extrémně sníží jas displeje, odpojí Wi-Fi a Bluetooth, pozastaví všechny synchronizace a přepne vyzvánění na vibrace. Výhodou je, že si můžete i přednastavené režimy spotřeby upravit přesně podle svých potřeb. Pro svoje funkce potřebuje aplikace AMC Security poměrně rozsáhlá oprávnění. Jedná se ale o důvěryhodný software, takže můžete oprávnění bez obav přidělit.

Aplikaci AMC Security můžete ovládat nejen z jejího hlavního rozhraní, ale také prostřednictvím widgetu a tlačítek na domovské obrazovce mobilního zařízení. Tlačítko »Zrychlení« se postará o uvolnění operační paměti smartphonu či tabletu, zatímco větší widget zobrazuje aktuální využitou kapacitu operační paměti a po klepnutí na ikonu smartphonu i podrobné informace o využití výkonu procesoru a stavu zaplnění interního úložiště i microSD karty smartphonu.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení