Menu
Časopis Chip

Password Manager 18

Password Manager 18

Password Manager 18 | Foto: CHIP

Při registracích na internetu je nutné používat silná hesla, která se ale těžko pamatují Steganos Password Manager 18 si je bude pamatovat za vás. Plná verze - Chip 06/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Těch, kdo dokáží nosit všechna různá hesla a osobní údaje v hlavě, je asi málo. Ale netrapte se, stačí znát jen jediné hlavní heslo k celé databázi.

Steganos Password Manager 18 bezpečně ukládá hesla, přihlašovací údaje, čísla kreditních karet a další citlivé informace, které můžete třídit do kategorií a snadno v nich vyhledávat. Připraven je navíc i generátor hesel na základě požadavků uživatele (délka a použité znaky) a plovoucí okno pro pohodlné vkládání hesel do přihlašovacích formulářů na internetových stránkách. Používání správce hesel se vám dozajista vyplatí, jen si dobře ohlídejte hlavní heslo k vašemu trezoru. Následky jeho ztráty by mohly být opravdu rozsáhlé. Do trezoru s hesly si můžete ukládat rovněž odkazy na vaše oblíbené internetové stránky, u kterých nechcete, aby je viděli ostatní uživatelé vašeho počítače. Namísto v internetovém prohlížeči najdete seznam svých oblíbených stránek pod nabídkou »Private Favorites«. Vybraný odkaz snadno otevřete v internetovém prohlížeči kliknutím na tlačítko s obrázkem zeměkoule.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Steganos Password Manager 18 v ceně 500 korun můžete po registraci a instalaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na technickou podporu a budoucí aktualizace aplikace. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Při prvním spuštění si Steganos Password Manager vyžádá vytvoření nového hlavního hesla. Toto hlavní heslo, k jehož vytvoření lze využít i vestavěný generátor hesel, může být uloženo i na USB flash disku, nebo jej může reprezentovat sekvence obrázků. V každém případě si zvolte bezpečné heslo (alespoň 8 znaků v kombinaci velkých a malých písmen, číslic a speciálních znaků) a dobře si jej uložte či zapamatujte. Pro rychlé vkládání přihlašovacích jmen a hesel na webových stránkách využívá Steganos Password Manager plovoucí okno s tlačítky na otevření internetové adresy v prohlížeči a snadné přetažení jména a hesla myší do příslušných políček přihlašovacích formulářů. Pro přístup k databázi hesel, synchronizované přes Dropbox či jiné cloudové úložiště, v mobilním zařízení, je třeba instalovat si aplikaci Steganos Mobile Privacy pro smartphony a tablety s Androidem či iOS. V nabídce vyvolané klepnutím na tlačítko s ikonou obláčku zvolte »Dropbox« a po přihlášení k vašemu účtu na Dropboxu aplikaci autorizujte.

Nová verze programu Steganos Password Manager 19 přináší řadu bezpečnostních vylepšení, mezi nimi především dvoufaktorovou autentizaci. Nově je také možné přistupovat k uloženým odkazům na oblíbené stránky přímo z prostředí internetových prohlížečů Firefox a Chrome a z prohlížeče od Googlu lze do šifrovaného trezoru aplikace Steganos Password Manager 19 importovat uložená hesla. Mobilní verze aplikace nyní i na Androidu podporuje odemykání otiskem prstu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení