Menu
Časopis Chip

Nejlepší z nejlepších

Nejlepší z nejlepších

Nejlepší z nejlepších | Foto: CHIP

Hlavní zbraní v soutěžních smartphonů byl tentokrát jejich fotoaparát. Přečtěte si, který z nich nejlépe fotí a co nabízí.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

V našem nejnovějším srovnávacím testu smartphonů jsme se soustředili na špičkové modely, a to především na jejich schopnost fotografovat. Fotografování je totiž jednou z nejdůležitějších funkcí smartphonu a v našich testech má samostatnou kategorii a vysoký podíl na celkovém hodnocení.

S každým modelem výrobci vylepšují schopnosti fotosnímačů a samozřejmě také kvalitu snímků. Hravě už tak nahradí levnější kompakty, dokážou fotografovat téměř ve tmě. Z pouhých automatů se stávají zařízení, u kterých můžete mnoho parametrů nastavit ručně a fotografovat do formátu RAW. Kromě plejády režimů a uměleckých filtrů si tak zkušenější fotografové mohou ručně nastavit citlivost ISO, čas, kompenzaci expozice i způsob zaostřování.

Někteří uživatelé si smartphone vybírají právě podle kvality fotoaparátu. V našem testlabu měříme kvalitu fotoaparátu smartphonu profesionálními měřicími přístroji a používáme sofistikovaný software pro analýzu vzorků. Měření probíhá podobně jako u fotoaparátů a hodnotíme mimo jiné ostrost fotografií a obrazový šum. Kromě přesného měření používáme i subjektivní hodnocení snímků našimi experty. Fotografie pořizujeme za denního světla, za nízké hladiny osvětlení i ve tmě pomocí blesku. Přečtěte si, jaké smartphony fotografují nejlépe a který model dostal naše ocenění za nejlepší poměr mezi cenou a výkonem.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení