Menu
Časopis Chip

Tanková multifunkční zařízení

Tanková multifunkční zařízení

Tanková multifunkční zařízení | Foto: CHIP

Inkoustová multifunkční zařízení s plnitelnými tankovými nádržemi tisknou téměř zdarma a nabízí slušnou kvalitu i rychlost tisku.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Je to šest let od okamžiku, kdy nám do testovací laboratoře dorazila první inkoustová tiskárna se systémem velkoobjemových plnicích tanků. Představila ji společnost Epson a nesla označení L100. V době, kdy výrobci žili hlavně z prodeje spotřebního materiálu a hojně dotovali své tiskárny a multifunkční zařízení s vidinou budoucích zisků z inkoustu, se jednalo doslova o revoluční krok.

Jako druhý přistoupil na nová pravidla inkoustového trhu Brother a jeho multifunkční tiskárnu DCP-T500W jsme měli možnost otestovat na podzim 2015. Trendu levného tankového tisku se nakonec nevyhnuly ani společnosti Canon a HP. Jednoduše shrnuto, tiskárny a multifunkční zařřízení s doplnitelnými nádržkami a superlevným tiskem dnes nabízí všichni výrobci inkoustových tiskáren. My jsme pro vás připravili srovnávací test tiskáren Epson L4160, Brother MFC-T910DW, Canon Pixma G3410 a HP Ink Tank Wireless 415 pro domácnosti a malé kanceláře. Většina uživatelů s nimi bude tisknout několik let prakticky zdarma. Třeba zaujmou i vás.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení