Menu
Časopis Chip

AI pátrá po příčinách

AI pátrá po příčinách

AI pátrá po příčinách | obr.: Pixabay

Algoritmy pro zkoumání kauzálních souvislostí

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 07/2021: Vědci pracují na nové podobě softwaru, který by z pozorování dokázal usoudit na souvislosti mezi příčinou a následkem. První výsledky s určitým druhem „umělého porozumění“ v medicíně a fyzice se dají považovat za velmi slibné.

Podle mnohých AI výzkumníků může být tato dovednost dokonce považována za další velký krok, který by klasickou umělou inteligenci posunul na vyšší úroveň a udělal z ní cosi na způsob „umělého porozumění“.

Jak daleko jsou výzkumníci na této cestě? Na celém problému usilovně pracují, mohou se pochlubit prvními úspěchy a praktická nasazení v medicíně, chemii či biologii se rýsují v nepříliš vzdálené budoucnosti.

Například na MIT (Massachusetts Institute of Technology) vzniká nový institut pro „umělou inteligenci a fundamentální interakci“. Vedoucí institutu popisuje cíl výzkumníků neskromně jako „počítač, který myslí podobně jako fyzik.“ Jaké jsou jeho výsledky a kdy se dočkáme u umělé inteligence významnějšího posunu v oblasti zvládání kauzálních souvislostí? Čtěte červencový Chip! V prodeji od 23.6.

Obsah: Všechna témata Chipu 07/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení