Menu
Časopis Chip

EverDoc 2015

EverDoc 2015

EverDoc 2015 | Foto: CHIP

Program EverDoc 2015 slouží k archivaci a přehlednému třídění dokumentů, které následně můžete vyhledávat podle klíčových slov nebo data jejich vytvoření.

  • PLNÁ VERZE  Uveřejněno v časopisu Chip 08/15 a v jeho digitální verzi, která umožňuje on-line distribuci softwaru – stažené programy je možné využít i u počítače bez DVD mechaniky.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Program EverDoc 2014 vám pomůže zavést pořádek do PDF dokumentů uložených nejen na disku vašeho počítače, ale třeba i v cloudových úložištích OneDrive, Disk Google nebo Dropbox. Do archivu programu EverDoc lze snadno zařadit existující PDF soubory, ale také nové textové dokumenty, vytvářené či upravované v kancelářských aplikacích Microsoft Office nebo LibreOffice. K tomu vám poslouží virtuální tiskárna EverDoc. Dokumenty, jejichž textový obsah nelze indexovat, jako jsou například skeny tištěných předloh, lze pro možnost snadného vyhledávání opatřit klíčovými slovy. Připravena je i funkce pro přímé skenování dokumentů do databáze programu EverDoc.

Licence pro Chip: Časově neomezená plná verze v ceně 1 000 korun, která je výbavou shodná s aktuálně prodávanou licencí, avšak bez možnosti updatu a technické podpory.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Win XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • Registrace online

Po instalaci a aktivaci bude chtít plná verze programu EverDoc provést ještě základní konfiguraci. Jde především o volbu výchozí tiskárny, na kterou bude program přesměrovávat tisknuté dokumenty. EverDoc se totiž instaluje jako virtuální tiskárna, která veškeré tisknuté dokumenty nejdříve zařadí do své databáze. Teprve pak je odešle do skutečné tiskárny. Dále si můžete ještě zvolit složku, kde budou uchovávány elektronické verze všech dokumentů, nebo ponechat výchozí nastavení. Aplikace EverDoc má velmi jednoduché ovládání a snadné je i její použití. Chcete-li zařadit nový dokument do její databáze, použijte funkci tisku z textového editoru či jiné aplikace a jako tiskárnu zvolte právě EverDoc. Tím dojde k vytvoření PDF souboru, který se rovnou zařadí do archívu EverDoc.

Následně můžete s dokumenty v knihovně dále pracovat – popisovat je a vyhledávat v nich. Základní třídění dokumentů probíhá automaticky podle data vytvoření dokumentu. Dále ovšem můžete dokumenty popisovat klíčovými slovy (»Keywords«), na základě kterých bude soubory rovněž vyhledávat a třídit. Důležitá je rovněž funkce na skenování, kterou najdete pod tlačítkem s obrázkem skeneru vpravo nahoře. Skenované papírové předlohy převede EverDoc rovněž do PDF a zařadí je do knihovny. Dále můžete do databáze programu zařadit i PDF soubory a obrázky z libovolných dalších složek. Potřebnou předvolbu najdete v nabídce nastavení pod tlačítkem s ozubeným kolečkem, kde použijete položku »Document folders«.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení