Menu
Časopis Chip

Scanitto Pro 3.5

Scanitto Pro 3.5

Scanitto Pro 3.5 | Foto: CHIP

Aplikace Scanitto vám umožní ovládat váš skener a převádět papírové předlohy do dokumentů ve formátu PDF či obrazových souborů ve formátech jako JPG, TIFF a dalších.

  • PLNÁ VERZE  Uveřejněno v časopisu Chip 08/15 a v jeho digitální verzi, která umožňuje on-line distribuci softwaru – stažené programy je možné využít i u počítače bez DVD mechaniky.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Scanitto Pro 3.5 je přehledná a snadno ovladatelná skenovací aplikace s podporou mnoha různých výstupních formátů (PDF, JPG, TIFF, PNG ad.) a dostatečnými možnostmi nastavení kvality skenování. Pro opakované skenování si můžete připravit i vlastní profily nastavení výstupního formátu, automatického popisování souborů, předvoleb rozlišení a barevnosti nebo korekce jasu a kontrastu skenované předlohy. Podporovány jsou všechny běžné typy skenerů, včetně zařízení s automatickým podavačem listů nebo duplexní jednotkou pro oboustranné skenování. Při současném použití skeneru a tiskárny nebo multifunkčního zařízení se vám může hodit i funkce pro kopírování předlohy, resp. její odeslání přímo do tiskárny. Pamatujte na to, že před použitím aplikace Scanitto je nezbytné mít v počítači instalovány správné ovladače k vašemu skeneru.

Pro čtenáře Chipu je připravena jednoroční plná verze aplikace v ceně 800 korun, která je shodná s aktuálně prodávanou licencí, avšak bez možnosti updatu a technické podpory.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Win XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • Registrace online

Při prvním spuštění vám program Scanitto nabídne nastavení předvoleb skenování papírových předloh do souborů ve formátech PDF, JPG a TIFF, ovšem není nezbytně nutné věnovat jim velkou pozornost. Snad jen položku »Units« změňte na »(mm) millimeter« a na kartě »JPEG & PDF Settings« si případně přenastavte úroveň komprese grafiky. Daleko důležitější je ale instalace správných ovladačů pro váš skener, abyste jej následně našli ve výběru »Source« v nabídce vlevo nahoře.

   

Skenování prostřednictvím aplikace Scanitto je pak už velmi snadné, stačí si nastavit barevný režim (»Mode«), rozlišení (»Resolution«) nebo korekci velikosti (»Size«) a třeba i trochu upravit jas a kontrast nekvalitních papírových předloh. Pak si tlačítkem »Preview« nechejte naskenovat náhled. V části »File settings« si můžete nastavit automatické popisování vytvářených souborů s datem, časem a číslováním a samozřejmě i jejich formát a složku kam je Scanitto uloží. Skenovat lze do běžných obrazových formátů (JPG, PNG, BMP, TIFF) a také do PDF dokumentů. Skenování zahájíte tlačítkem »Scan«.

Program Scanitto nabízí rovněž užitečnou funkci na rozpoznání textu (tzv. OCR) ve skenovaných předlohách, ale ta si bohužel neporadí se znaky s českou diakritikou. Pokud se ji rozhodnete použít, je třeba v pravé části okna aplikace Scanitto kliknout na naskenovanou stránku a poté na tlačítko »Recognize«. To samé je třeba provést znovu v nově otevřeném okně »Text recognition«.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení