Menu
Časopis Chip

Malá počítačová revoluce

Malá počítačová revoluce

Malá počítačová revoluce | Foto: CHIP

Velké revoluce se mohou odehrávat i v malých rozměrech. Brzy nás čekají nové čipy od AMD, Intelu a ARM a moderní periferie.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Na výstavě Computex výrobci hardwaru často odkryjí své karty a prezentují zde nové připravované grafické karty, základní desky, procesory, ale i pevné disky a další komponenty. Naznačují tak, na co se mohou zájemci o přenosný počítač i milovníci osobních počítačů na podzim těšit. Tento akt se v posledních letech stal o dost zajímavějším, a to uvedením procesorů AMD Ryzen v roce 2017. Od té doby se závod o nejrychlejší CPU podstatně zrychlil a Intel má konečně vážnou konkurenci.

Letošní ročník Computexu byl ještě o něco zajímavější, protože AMD má v ohni pár opravdu žhavých želízek. AMD totiž obnovuje celou platformu svých procesorů a modernizací a přechodem na novou generaci procesorů Ryzen. Přitom zvýšení výkonu celé platformy nezajistí jen výkonnější procesory s větším počtem jader, ale nepřímo i přechod na rychlejší sběrnici PCIexpress (PCIe) z 3.0 na 4.0. Výsledkem tohoto přechodu totiž je, že se maximální přenosová rychlost přes PCIe zdvojnásobí bez ohledu na to, zda bude k rozhraní připojena grafická karta, SSD disk, nebo USB flash disk. Podrobnosti v Chipu 9/2019.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení