Menu
Časopis Chip

Nový život pro staré počítače

Nový život pro staré počítače

Nový život pro staré počítače | Zdroj: výrobce

Starému počítači můžete vdechnout nový život. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je vložit do něj štíhlý systém Linux.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 09/2022 : V mnoha domácnostech se najdou vyřazené počítače a notebooky, které již nenabízejí dostatečný výkon pro aktuální verze systému Windows nebo na nich již ani nelze systém nainstalovat kvůli vysokým hardwarovým nárokům. Přesto je lze obvykle používat s Linuxem, který tak náročný není. Na příkladu staršího notebooku si v našem článku ukážeme, co je třeba mít na paměti při instalaci a používání systému Linux.

Než se pustíte do výměny starého systému Windows za Linux, měli byste si nejprve uložit všechna důležitá data, která v něm ještě mohou být. To je rozhodně nutné, pokud nahrazujete celý operační systém Linuxem. Takové zálohování je však vhodné i v případě paralelní instalace. Praktické je vytvořit obraz pevného disku 1:1 pomocí programu Macrium Reflect Free a tak jej trvale zálohovat. Pokud vyměníte stávající pevný disk za SSD, můžete si samozřejmě starý disk jako zálohu ponechat. Jak postupovat a jaký operační sysém Linux si vybrat zjistíte v zářiovém Chipu.

Obsah: Všechna témata Chipu 09/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení