Menu
CHIP Speedtest

Libre Office 5

14.09.2015 19:37 | Martin Kučera
Libre Office 5

Libre Office je dlouho považován za nejlepší bezplatnou alternativu k MS Office a jeho nejnovější verze to svým vylepšeným vzhledem a rozšířenou funkčností jen potvrzuje. Open-source - Chip 10/2015.

Pokud nemáte vysoké profesionální nároky na analytické nástroje a chcete ušetřit za kancelářský balík, je Libre Office nejlepším bezplatným řešením.

Největší síla Libre Office je v jeho podobnosti a kompatibilitě se vzorem všech kancelářských aplikací MS Office, a to v nabídce funkcí, způsobu používání i v uživatelském rozhraní. Program je navíc při používání většiny funkcí stejně, ne-li více, intuitivní, a pro běžného uživatele nabídne přehlednější prostředí. Libre Office si výborně rozumí s kancelářskými standardy Microsoftu, Applu, a dalšími open-source programy, ať jde o jejich formáty, formátování, či fonty. Součástí kancelářského balíku jsou aplikace nahrazující Word, Excel a PowerPoint. Dále lze ale využít i aplikace Kresba a Vzorec, které jsou výrazně lepší alternativou k Malování a Editoru rovnic. Kresba nabídne mnohem větší kontrolu nad obrázkem a lze ji skutečně využít k malování, Vzorec oslní přehledným prostředím, svižným způsobem práce a rozšířenými možnostmi úprav.

  • Jazyk: česky
  • OS: Win XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Časově neomezená plná verze s bezplatnou licencí open-source.

Podobně jako v MS Office má uživatel příležitost využít šablon a rozšíření z internetu. K dispozici jsou předpřipravené dokumenty pro široké spektrum situací, ať už jde o životopis, měsíční rozpočet či pracovní prezentaci. Díky open-source charakteru programu lze pomocí rozšíření personifikovat jeho jednotlivé funkce a přidávat funkce zcela vlastní. Jejich instalace je přitom velmi snadná, stačí rozšíření stáhnout na disk počítače a pomocí Správce rozšíření jej přidat do programu a aktivovat. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 10/2015.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání