Menu
Časopis Chip

Internet Accelerator 3

Internet Accelerator 3

Internet Accelerator 3 | Foto: CHIP

Pokud potřebujete zrevidovat internetová připojení a nevíte, kde tyto parametry nastavit v systému, tak tento program vám to může usnadnit.  Plná verze - Chip 10/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud potřebujete zrevidovat internetová připojení a nevíte, kde tyto parametry nastavit v systému, tak tento program vám to může usnadnit.

Standardní konfigurace síťového rozhraní nebývá ve Windows vždy nejvhodnější a to bez ohledu na typ přípojky. Je to způsobeno různými vlivy na připojení, jejímž sledováním se systém nezabývá. S nástrojem Internet Accelerator 3 si však můžete své připojení jednoduše sami proměřit a poté buďto automaticky nebo individuálně nastavit parametry Windows tak, aby stahování a odesílání dat probíhalo v rámci dostupné šířky pásma na maximu. To vše v přehledném uživatelském rozhraní a bez potřeby znalostí síťového experta. Na druhou stranu je nutno poznamenat, že zlepšení nastavení internetového připojení budete muset věnovat nějaký čas, protože ani tento program není všespásný.

  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 300 korun, která je shodná se starší prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Jediný úkon, který budete muset provést, je výběr typu přípojky k internetu v části »Optimalizovať pre toto internetové pripojenie«. Vyberte položku »DSL« s odpovídající rychlostí. Jste-li do internetu připojeni přes Wi-Fi (ať už jde o notebook připojený k domácímu routeru, nebo bezdrátové připojení od providera), vyberte »WLAN«. Na první kartě »MTU« můžete teoreticky zvýšit, ale i snížit výslednou rychlost připojení k síti až o desítky procent. Klikněte na tlačítko »Testovať MTU«. Po několika sekundách měření se zobrazí informace o optimální velikosti MTU. Pro Internet Explorer, Firefox a Operu je dispozici je také funkce pro vymazání historie, cookies a dočasných souborů. Pomocí odkazu směřující na test rychlosti připojení si nakonec můžete ověřit účinnost provedených optimalizačních opatření.

Po prvním spuštění je prostředí programu standardně v angličtině, k dispozici je i čeština a slovenština. Pro změnu jazyka zvolte v horní nabídce »Language«. Národní prostředí programu je taktéž použito v následujícím textu. Všechny funkce programu jsou dostupné prostřednictvím tlačítek v levém menu. Úvodní »Přehled« informuje o aktuálním nastavení několika základních parametrů připojení.

Quality of Service (záložka »QoS«) je skvělá služba, pokud ji využijete. Telefonujete přes počítač? Sledujete často streamované video? Pak je pro vás QoS důležitá – vymezí šířku pásma těmto službám a vše pak funguje jak má. Pokud ale zmíněné služby nepoužíváte, tak vás QoS spíše brzdí. Může si nechávat rezervu třeba i při běžném surfování nebo stahování a tím snižuje maximální možnou rychlost přenosu. Pokud tedy QoS nevyužijete, zrušit zatržení u »Použít QoS«. Na záložce »Bezpečnost« můžete ušetřit pár bajtů deaktivováním vyhledávání nových zařízení v síti. Pokud máte běžnou domácí síť, do které pravidelně nepřipojujete nové počítače, tiskárny, UPnP přehrávače apod., můžete bez obav zrušit zatržení u položky »Automatické procházení sítě«. Další položka, týkající se administrátorského sdílení disků, je v nových verzích Windows standardně zakázána.

Seznam všech plných verzí v Chipu 10/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení