Menu
Časopis Chip

Startup Star

Startup Star

Startup Star | Foto: CHIP

Startup Star je tumingový nástroj pro zlepšení spouštění počítače prostřednictvím deaktivace vybraných programů. Plná verze - Chip 10/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Stačí nainstalovat pár programů, a načítání Windows je v řádu minut místo sekund. Získejte kontrolu nad svým počítačem a zkroťte přebytečné programy!

Startup Star je odborníkem na údržbu spouštění počítače pomocí optimalizace počtu spuštěných programů. Většina programů je nastavena na automatické spuštění nebo vyhledávání updatů a zpomalují tak systém nejen při startu, ale i při normálním používání. Většina programů ale není nezbytná okamžitě po nastartování, prostřednictvím Startup Star je tedy možné je deaktivovat, smazat, nebo pouze zpozdit. Pro lepší kontrolu nad neustálými změnami zahrnuje program také Startup firewall, který nabízí upozornění a automatickou ochranu před přidáváním nových záznamů do spouštění při startu počítače. V případě smazání důležitých položek v seznamu programů je možné využít nástroje na tvorbu personifikovaných záznamů nebo zabudovaného centra zálohy, prostřednictvím kterého se vytváří body obnovy při každé provedené změně.

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 450 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Kontrola záznamů: Veškeré položky spouštěné při startupu jsou roztříděné podle jejich statusu, přímo prostřednictvím seznamu s nimi lze manipulovat jak jednotlivě, tak i hromadně. Zde se start programů deaktivuje, blokuje, odstraňuje či pouze zpožďuje. Aktivní ochrana: Pro každodenní ochranu před vytvářením nových záznamů startupu slouží zabudovaný firewall. Ten dokáže na pozadí automaticky zablokovat všechny příchozí záznamy startupu, ať už je uživatel v minulosti manuálně deaktivoval či ne. Vlastní záznamy: Vybrané aplikace se hodí mít stále při ruce, proto Startup Star zahrnuje také nástroj na tvorbu personifikovaných záznamů startupu. Jednotlivým záznamům lze mimo jiné přidělit administrátorská práva a zpozdit jejich spuštění o předem nastavený interval.

Prostřednictvím programu lze záznamy nejenom odstraňovat a deaktivovat, ale také vytvářet nové, personifikované záznamy. Tímto způsobem lze tvořit předem smazané záznamy či zcela nové pro jakékoli nainstalované programy a spustitelné soubory. Kromě samotného umístění záznamu lze pomocí nástroje dále nastavit spouštění pro více uživatelů, odložit spouštění o předem nastavený čas a povolit start s administrátorskými právy.

Seznam všech plných verzí v Chipu 10/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení