Menu
Časopis Chip

PDF Pro

PDF Pro

PDF Pro | Krabice: koláž CHIPu

Ashampoo PDF Pro slouží nejen k prohlížení, ale také k úpravám obsahu dokumentů v univerzálním formátu PDF a vytváření nových PDF souborů. Plná verze - Chip 10/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

PDF soubory jsou výborné na posílání e-mailem, vystavení na webu i pro další příležitosti. Problém nastává, když potřebujete jejich obsah upravit.

Plná verze programu Ashampoo PDF Pro vám pomůže s úpravou existujících PDF dokumentů. Mezi užitečné funkce aplikace Ashampoo PDF Pro patří například možnost změny pořadí stránek v rámci jednoho PDF dokumentu, výtah stránek (včetně jejich otáčení) nebo naopak skládání více samostatných PDF souborů do jednoho. Obsah dokumentů lze nejen zvýrazňovat a komentovat, ale také přímo editovat – pokud tedy máte v počítači instalovány fonty použité v dokumentu. Další zajímavou funkcí je OCR (Optical Character Recognition), tedy rozpoznání znaků v dokumentech, které jsou například naskenovány ve formě obrázku. Do PDF dokumentů lze dále například i vkládat obrázky, vodoznaky nebo třeba hlavičku a patičku. Ashampoo PDF Pro funguje i jako virtuální tiskárna, takže umí vytvářet PDF dokumenty ze všech aplikací s podporou tisku.

Další informace o programu a jeho používání najdete v rozsáhlém článku v tištěném Chipu.

  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 600 korun, která je shodná se starší prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Ashampoo PDF Pro identifikuje jednotlivá textová pole v PDF dokumentech a umožní vám pracovat s jejich obsahem. Ten je možné formátovat, přepisovat nebo kopírovat do jiných aplikací či dokumentů. Pro změny v textovém obsahu je ale nutné mít instalovány použité fonty. Z PDF dokumentů potřebujeme často vytáhnout a do nového souboru uložit jen vybrané stránky, změnit jejich pořadí nebo například spojit více dokumentů do jednoho PDF souboru. To vše Ashampoo PDF Pro bez problému zvládne – včetně například i otáčení stránek. Pokud je PDF soubor vytvořen z obrázků, tedy například naskenovaných papírových dokumentů, pomůže vám funkce OCR s převodem obsahu do upravovatelné podoby. Ashampoo PDF Pro podporuje při rozpoznávání textu i české znaky a snaží se udržet i formátování originálu.

Ashampoo PDF Pro 2 přináší řadu nových funkcí a užitečných vylepšení. Nově je například možné vytvářet a upravovat interaktivní formuláře v PDF dokumentech, porovnávat obsah dvou různých PDF souborů, vyhledávat a nahrazovat v dokumentech barvy nebo třeba rozdělovat velké PDF dokumenty na menší soubory s určeným počtem stránek. Mezi vylepšení programu Ashampoo PDF Pro 2 patří třeba upravený nástroj na pořizování snímků z PDF souborů nebo nový ovládací panel s nejčastěji používanými funkcemi.

Seznam všech plných verzí v Chipu 10/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení