Menu
Časopis Chip

Sada benchmarků pro váš počítač

Sada benchmarků pro váš počítač

Sada benchmarků pro váš počítač | obr: Getty images

Jak rychle a spolehlivě váš počítač funguje, závisí na jeho komponentách. Pomocí našich benchmarkových nástrojů zjistíte, jak dobře si váš hardware vede ve výkonnostních a zátěžových testech.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 10/2021: Na domácí počítače jsou v poslední době kladeny vyšší nároku. Řada zaměstnanců totiž začala pracovat z domova a děti musely podstoupit distanční výuku. Pokud jste si počítač sestavili sami, samozřejmě přesně víte, co v něm je. U hotové sestavy nebo počítače, který jste dostali, však často není jasné, které komponenty obsahuje. Srovnávací nástroje, kterým se častěji říká benchmarky, nejen měří celkový výkon, ale také z nich lze vyčíst mnoho informací o jednotlivých komponentách.

Pomocí benchmarků z našeho Chip DVD můžete snadno zjistit, zda je váš počítač vybaven moderními prvky, nebo už v něčem zaostává. Změříte přesně výkon komponent a zjistíte například, jak si vede vás SSD disk z hlediska přenosu dat, jak rychle počítá procesor a zda se grafická karta při zátěžovém testu příliš nezahřívá. Většina srovnávacích nástrojů pak poskytuje výsledné skóre. Toto skóre je potřeba následně interpretovat a porovnat s očekávanými výsledky. Jiné nástroje poskytnou konkrétní a přesně naměřené výsledky. Výsledky lze porovnat s výsledky ostatních uživatelů. Na základně testovacích nástrojů snadno odhalíte komponenty, které by stálo za to vyměnit.

Obsah: Všechna témata Chipu 10/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení