Menu
Časopis Chip

Pop!_OS – Linux na vzestupu

Pop!_OS – Linux na vzestupu

Pop!_OS – Linux na vzestupu | GettyImages

Systém Pop!_OS umí některé věci lépe než jiné linuxové distribuce a navíc je i nenáročný a snadno ovladatelný

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 10/2022:  Linuxové distribuci Pop!_OS od společnosti System76 ještě není ani pět let, ale už se jí podařilo dostat se do žebříčku pěti nejlepších distribucí podle serveru DistroWatch. System76 vyvinul Pop!_OS především jako operační systém pro své vlastní počítače s Linuxem, ale je kompatibilní i s jiným hardwarem. Podobně jako většinu ostatních linuxových distribucí tedy systém Pop!_OS může používat kdokoli, kdo o něj projeví zájem.

Hardwarové požadavky jsou na nízké úrovni. V zásadě stačí 64bitový procesor s x86 architekturou a 2 GB operační paměti. Volné místo na disku by nemělo být menší než 20 GB. Stejně jako u mnoha jiných linuxových distribucí si navíc můžete Pop!_OS nejdříve vyzkoušet v tzv. live režimu, kdy se nijak nezasahuje do konfigurace vašeho počítače. Pokud se vám systém zalíbí, stačí už jen projít jednoduchým postupem instalace (viz další strana).

Pokud se vám systém zalíbí, stačí už jen projít jednoduchým postupem instalace, který popisujeme v našem článku v říjnovém Chipu. Je v prodeji od 21.9.

Obsah: Všechna témata Chipu 10/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení