Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

DVDFab Player 5

DVDFab Player 5

DVDFab Player je univerzální přehrávač filmů na DVD i v souborech všech běžných formátů. Jeho prostředí je přizpůsobeno i sledování filmů na televizi. Plná verze - Chip 11/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Operační systém Windows není příliš dobře vybaven na přehrávání filmů na DVD nebo jejich ISO obrazů. Lépe vám poslouží speciální přehrávač.

V záplavě bezplatně dostupných videopřehrávačů a softwarových mediacenter má aplikace DVDFab Player hned několik zásadních předností. Především nabízí jak rozhraní pro používání na monitoru počítače, tak i verzi s velkými ovládacími prvky, která vám přijde vhod, pokud si přehráváte filmy v počítači připojeném k televizní obrazovce. V rozporu se svým názvem pak DVDFab Player samozřejmě přehrává nejen filmy na DVD, ale také soubory s videem ve všech běžných formátech. Poradí si i s Blu-ray disky, ale jen ve zjednodušeném režimu, kdy přehraje hlavní titul, ale nezobrazí menu s výběrem obsahu k přehrávání. Filmy z DVD a Blu-ray disků je možné přehrávat i z jejich ISO obrazů. Oproti běžným softwarovým přehrávačům podporuje DVDFab Player například i dekódování prostorového zvuku ve všech moderních formátech (až do konfigurace 5.1 zvukových kanálů).

  • Plná verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 11/2018
  • Info: www.dvdfab.cn
  • Jazyk: česky
  • Windows Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu DVDFab Player Standard můžete po registraci a aktivaci používat bez funkčních omezení po dobu dvou let, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Program si můžete instalovat až na 3 počítače. Běžná cena licence aplikace DVDFab Player je bezmála 1 400 korun. Licence je určena až pro 3 nekomerční počítače a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

DVDFab Player můžete používat ve dvou různých režimech: »PC Mode« pro přehrávání filmů v běžném okně na displeji počítače, a »TV Mode« pro sledování videí na televizi, ke které je váš počítač připojen. V »TV Mode« má DVDFab Player zvětšené ovládací prvky a zjednodušené uživatelské rozhraní. Přehrávač DVDFab Player automaticky detekuje DVD vložené do mechaniky, ale po kliknutí na tlačítko se symbolem »+« v hlavním okně programu můžete otevřít libovolný soubor s videem v některém z podporovaných formátů. Následně jsou k dispozici všechny běžné funkce pro ovládání přehrávání filmů. V nabídce »Settings | General | UI Language« si ze všeho nejdříve přepněte jazyk uživatelského rozhraní přehrávače DVDFab Player do češtiny a pak se můžete pustit do dalších úprav nastavení. Zvolit si můžete například preferovaný jazyk zvukové stopy a titulků nebo styl přehrávání videosouborů a filmů z DVD.

Funkce přehrávače DVDFab Player dále rozšiřuje edice s označením Ultra, která je zaměřená na přehrávání videí ve vysokém rozlišení. DVDFab Player Ultra si tedy poradí s přehráváním videí v rozlišení 4K, například z Blu-ray disků, ISO obrazů i videosouborů v běžných formátech a poradí i s kódováním H.265 (HEVC). Oproti verzi Standard pak DVDFab Player Ultra pracuje s Blu-ray disky jako hardwarový Blu-ray přehrávač, takže například zobrazuje i jejich hlavní nabídku a výběr titulů. Podporovány jsou všechny moderní formáty prostorového zvuku (až do konfigurace 7.1) a přehrávání 3D obsahu. Licence programu DVDFab Player Ultra přijde zhruba na 1 600 korun.

Seznam všech plných verzí v Chipu 11/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení