Menu
Časopis Chip

Wi-Fi 6: přepněte na super síť

Wi-Fi 6: přepněte na super síť

Wi-Fi 6: přepněte na super síť | Foto: Getty images

Budoucnost patří Wi-Fi 6. Ukážeme vám, jak můžete chytře upgradovat a nastavit rychlou a stabilní síť Wi-Fi, která je připravena i na všechny budoucí úkoly.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 11/2021: Stále více zařízení láká uživatele na to, že podporují nový standard bezdrátových sítí Wi-Fi 6. Není divu, protože je jednoznačně lepší než starší Wi-Fi 5 (nebo dokonce Wi-Fi 4). Na krátké vzdálenosti již přenosové rychlosti překonávají gigabitový limit. Lepší je také stabilita spojení: pomocí této sítě se snáze vyhnete mrtvým bodům bez signálu a výpadkům. Stručně řečeno: Wi-Fi 6 je nejlepší standard bezdrátových sítí všech dob – a rychle se prosazuje.

To je nejlépe vidět například u chytrých telefonů: téměř všechny mobilní telefony vyšší třídy a mnoho zařízení střední třídy si s Wi-Fi 6 poradí a jde v této kategorii už v podstatě o standard. To platí pro všechny chytré telefony s výkonným procesorem Qualcomm (od Snapdragonu 855) nebo pro iPhone 11 a 12. Podobná situace je i u tabletů, notebooků a dokonce i herních konzolí, jako je PlayStation 5 od Sony. Nemusíte být věštci, abyste viděli, který standard Wi-Fi bude za několik let dominantní. Pokud chcete svou domácí síť rozšířit nebo upgradovat, uděláte dobře, když se na něj spolehnete už teď. My vám v listopadvém Chipu poradíme jak na to a máme pro vás také srovnávací testy routerů a opakovačů.

Obsah: Všechna témata Chipu 11/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení