Menu
Časopis Chip

Úspory energií chytrým způsobem

Úspory energií chytrým způsobem

Úspory energií chytrým způsobem | obr.: GettyImages

Speciál Chipu, se kterým ušetříte

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 11/2022: Elektřina se stala drahou komoditou a v zimě nám navíc hrozí nedostatek plynu. Ukážeme vám, jak šetřit chytře a bez výrazného obětování komfortu – nejen v domácí síti, ale v celé domácnosti. 

  • Součástí listopadového speciálu Chipu jsou návody, jak identifikovat největší energetické ztráty v domácí síti, jak aktivně zasáhnout a snížit spotřebu nejnáročnějších síťových prvků jako jsou routery a NAS.
  • Poradíme, kdy a jakým nejvhodnějším způsobem nasadit chytré na dálku řízené zásuvky umožňující nejen pohodlně zapínat a vypínat libovolné elektrické spotřebiče, ale také vyhodnocovat spotřebu elektřiny a šetřit energii pomocí chytrých postupů.
  • Ukážeme vám, jak najít nerentabilní žrouty energie ve vaší domácnosti a jak se s nimi vypořádat. Uvedeme typické výpočty, podle kterých se rozhodnete, zda se výměny některých spotřebičů vyplatí.
  • A nakonec vám objasníme aktualizovaný systém evropských energetických štítků a to, co vše z nich můžete vyčíst pro kvalifikovanějších rozhodování o koupi konkrétních domácích spotřebičů.

To vše se dočtete v listopadovém Chipu, který je v prodeji od 19.10.

Obsah: Všechna témata Chipu 11/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení