Menu
Časopis Chip

Do světa her

Do světa her

Do světa her | Foto: CHIP

Zahrát si můžete na počítači, konzoli i na mobilu. Každá platforma má své výhody a novinkou letošního roku je pak virtuální herní realita.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Nabídka herních počítačů je poměrně široká. Hlavní výrobci mají k dispozici speciální herní řady svých počítačů a často i periferií, jako jsou monitory, klávesnice nebo myši. Pokud si nechcete sestavovat počítač sami, můžete využít nabídku sestavených herních počítačů českých i zahraničních výrobců.

Počítače mohou v danou chvíli nabídnout v podstatě maximální dostupný výkon. Herní nadšenec si totiž může instalovat novou grafickou kartu, jakmile se objeví na trhu, může kdykoli rozšířit operační paměť a třeba si dokoupit rychlejší disk. Kdo to myslí s hraním vážně, musí mít výkon a vybavení, které mu herní konzole v podstatě nabídnout nemůže. Počítejte ale s tím, že herní sestava není zrovna levná.

playstation-4-pro-nahled

Pro hráče, kteří mají raději pohodlí obývákové sedačky, jsou vhodnější herní konzole, které se připojují k televizoru a ovládají se prostřednictvím gamepadu a dalších typů ovladačů. Uživatelé konzolí ocení i snadnější instalaci a ovládání. Nemusí rovněž řešit, jaký přesný model počítače si zakoupit, jaká pro ně bude vhodná grafická karta a kolik potřebují operační paměti.  Všechny herní tituly jsou totiž optimalizovány pro danou konzoli a hráči tak mají na pár let vystaráno.

Atraktivní novinkou letošního roku v oblasti her se staly virtuální brýle. O přízeň herních nadšenců bojují především modely Oculus Rift, HTC Vive a nově i PlayStation VR. Podrobnosti o hraní na PC, konzolích i možnostech virtuálních brýlí najdete v prosincovém Chipu. 


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení