Menu
Časopis Chip

Remix OS Player

Remix OS Player

Remix OS Player | Foto: CHIP

Remix OS Player přenáší Android 6 do světa desktopových PC pomocí optimalizované virtualizace. Doporučeno Googlem. Plná verze - Chip 12/2016.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Používáte rádi Android a jeho nepřebernou nabídku aplikací? Pak si můžete do Windows nainstalovat Android ve virtuálním prostředí.

Remix OS může představovat zajímavou alternativu k Windows i různým linuxovým operačním systémům (nejen) pro méně výkonné počítače. Tento moderní operační systém je postaven na Androidu 6.0.1, který ovšem rozšiřuje o prvky a vlastnosti, na které jsme zvyklí z Windows. Jde především o hlavní panel s tlačítky spuštěných aplikací, nabídku Start a rovněž i obdobu notifikačního panelu, který najdeme jak v Androidu, tak i v nových Windows 10. Remix OS podporuje multitasking, takže je možné současně pracovat hned s několika aplikacemi běžícími v samostatných oknech. Nechybí ani možnosti běžných nastavení vzhledu uživatelského rozhraní a funkcí operačního systému. V klasické verzi Remix OS pro PC je nutné nainstalovat tento operační systém přímo na flash disk a pro jeho spouštění využívat bootovací menu při startu počítače. Horkou novinkou je Remix OS Player, což je speciálně připravený virtuální počítač s Androidem, který lze spouštět přímo ve Windows jako třeba VirtualBox. Samozřejmě je nutno počítat s výkonnějším hardwarem (doporučujeme Core i5 s 4 GB RAM), Windows (alespoň 7 64-bit) a zapnuté virtualizační funkce v BIOSu, přičemž AMD chipsety nejsou podporovány. Remix OS Player je nyní samotným Googlem doporučován vývojářům aplikací pro Android jako ideální prostředí pro testy. Což je zásadním oceněním kvality tohoto virualizovaného Androidu. Rozsáhlejší text najdete v PDF, který vyšel v Chipu.

  • Open-source
  • Uveřejněno na Chip DVD 12/2016
  • Info: www.jide.com
  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Remix OS je open-source k dispozici zdarma.

USB flash disk s operačním systémem Remix OS for PC si snadno vytvoříte pomocí jednoduchého nástroje. Použijte pokud možno co nejrychlejší flash disk USB 3.0 s kapacitou alespoň 8 GB. Remix OS for PC je k dispozici pro počítače s UEFI i starší verzí BIOS. Remix OS vypadá jako Android zkřížený s Windows – má nabídku Start, hlavní panel a aplikace běží v samostatných oknech, která lze (podobně jako ve Windows) připnout na přesnou polovinu pracovní plochy. Při spuštění operačního systému se můžete rozhodnout mezi běžným použitím, včetně možnosti ukládat uživatelská nastavení a data (»Resident mode«) a režimem hosta (»Guest mode«). V tomto režimu se při restartu vše vrátí do výchozího nastavení.

V Remix OS se můžete přihlásit ke svému Google účtu (použijte nabídku »Nastavení | Účty | Přidat účet | Google«) a následně si aktivovat možnost instalovat aplikace z Obchodu Play. Použijte k tomu nástroj »Play activator« z nabídky vyvolané tlačítkem v levém dolním rohu pracovní plochy. Není to ale jediná cesta, jak si instalovat další aplikace. K dispozici je i Remix Central, představující rozsáhlou nabídku aplikací připravených na instalaci do Remix OS. Pro používání některých aplikací je ale stejně nezbytné se ke Google účtu přihlásit.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2016.Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení