Menu
Časopis Chip

Neptune SystemCare Ultimate

Neptune SystemCare Ultimate

Neptune SystemCare Ultimate | Foto: CHIP

Neptune SystemCare Ultimate je soubor dlouhé řady nástrojů na optimalizaci výkonu, zlepšení ochrany soukromí i vyčištění počítače od zbytečností. Plná verze - Chip 12/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Velkou výhodou programu Neptune je kompletní překlad uživatelského rozhraní do češtiny, výkonová nenáročnost i podpora starých Windows XP.

V programu SystemCare najdete desítky funkcí, rozdělných do logických kategorií podle jejich účelu při správě počítače. V rámci čištění počítače jsou k dispozici například funkce odstranění nepotřebných záznamů z registru, vyhledání zbytečných dat nebo smazání různých instalátorů a dalších nepotřebných či dočasných souborů ve Windows. S pročištěním pevného disku vám pomůže také analýza jeho obsahu a vyhledání velkých souborů. Funkce na zrychlení počítače zahrnují především nástroje na zrychlení startu Windows i funkce na celkové zvýšení stability chodu vašeho PC. V rámci ochrany soukromí můžete odstranit pozůstatky po surfování na internetu v práci s různými programy nebo spolehlivě a bez možnosti obnovy smazat nepotřebná data. Všechny provedené změny jsou zálohovány, abyste snadno mohli vrátit svůj počítač do původního stavu.

  • Jazyk: česky
  • Windows Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 750 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Po spuštění programu Neptune SystemCare Ultimate můžete rovnou zkontrolovat celý počítač a zjistit, jakým problémům je třeba se věnovat. Úplně dole pak nejdete přepínač pro aktivování automatického čištění počítače ve zvoleném intervalu. Dále si můžete aktivovat ochranu před neoprávněnou změnou nastavení. V aplikaci Neptune SystemCare Ultimate lze velmi detailně nastavovat automatické spouštění programů a služeb se startem operačního systému. Neptune SystemCare Ultimate vám k tomu poskytne i nápovědu, které programy jsou bezpečné a také ukáže, o kolik různé aplikace start celého systému zdržují. Další velká skupina funkcí aplikace Neptune SystemCare Ultimate slouží k ochraně soukromí při práci s počítačem. Program umí odstranit stopy po surfování na internetu a další práci s počítačem (seznamy naposledy otevřených souborů atd.). Dále je možné opakovaným přepsáním spolehlivě smazat nepotřebné soubory.

Kromě funkcí aplikace Neptune SystemCare Ultimate věnujte pozornost také jejímu nastavení. Nabídku předvoleb vyvoláte tlačítkem v pravé horní části okna programu. Především si zkontrolujete, zdali je aktivováno automatické spouštění Neptune SystemCare Ultimate se startem Windows, pokud tedy chcete používat automatickou optimalizaci. Pak si například můžete v nabídce »Tray ikona« aktivovat automatickou optimalizaci operační paměti při dosažení dané úrovně zaplnění.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení