Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

ColorDirector

ColorDirector

Aplikace CyberLink ColorDirector vám pomůže vylepšit videozáběry, se kterými můžete následně pracovat v libovolném videoeditoru. Plná verze - Chip 08/2019.

ColorDirector pracuje především s barevností videa, ale obsahuje i funkci na vytvoření HDR efektu nebo základní nástroje na zpracování 360° videozáběrů.

Program ColorDirector má velmi jednoduché ovládání, se kterým si poradí i uživatelé, kteří se jinak střihu a dalším úpravám videa příliš nevěnují. Ve třech postupných krocích stačí zvolit videosoubory k úpravám, vyladit jejich obraz dle vašich představ a pak je exportovat na disk počítače nebo nahrát přímo na YouTube. V rámci úprav umožňuje ColorDirector jednoduchý střih videozáběrů, ale především nabízí funkce pro detailní úpravy obrazu. K dispozici je možnost precizního nastavení expozice, barevných tónů, intenzity jednotlivých barevných kanálů i vyvážení bílé barvy. Na video lze aplikovat HDR efekt pro zvýšení dynamického rozsahu expozice obrazu, korigovat ostrost, odstranit šum nebo třeba vyměnit barevné kanály. K dispozici jsou i více než dvě desítky předvoleb úprav obrazu pro rychlé vytváření videí se zajímavými efekty.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

ColorDirector 5 je starší, ale plně funkční verze aplikace na úpravu videozáběrů v ceně kolem 1 500 korun, která vám bude po jednoduché instalaci sloužit bez časového omezení. Ovšem i bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Práce v programu ColorDirector probíhá ve třech jednoduchých krocích. Tím prvním je výběr videozáběrů ke zpracování v nabídce »Library«. ColorDirector podporuje všechny běžné formáty videa a o zvolených souborech vypíše detailní informace. Hlavní kouzla s videozáběry se odehrávají v nabídce »Adjustments«. Zde se můžete pustit buďto do manuálních úprav obrazu, tedy intenzity jednotlivých barevných kanálů, jasu a kontrastu, vyvážení bíle barvy či redukce šumu, nebo využít některou z desítek připravených předvoleb. Po úpravách, které mohou zahrnovat i jednoduchý střih, se přesunete do nabídky »Production«, kde najdete předvolby exportu videa do nového souboru. Počítejte s tím, že plná verze programu z Chip DVD nepodporuje všechny nabízené formáty, ale jen ty základní. Nechybí ale přímý export na YouTube.

Aplikace ColorDirector má aktualizovanou verzi s číslovkou 7 za cenu přes 3 000 korun, která přináší především mnoho nových funkcí na automatické úpravy videozáběrů. Patří k nim především zásadní vylepšení barevných tónů a potlačení obrazového šumu. Vylepšena byla i podpora práce s 360° videozáběry a možnosti exportu na upravených videí na internet byly rozšířeny o nahrávání na Facebook. Pro pokročilé úpravy, především střih a aplikování efektů je ale stále třeba sáhnout po samostatném videoeditoru.

Seznam všech plných verzí v Chipu 08/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení