Menu
Časopis Chip

Disk Master Pro 5

Disk Master Pro 5

Disk Master Pro 5 | Krabice: koláž CHIPu

Disk Master Professional vám pomůže se zálohováním dat, instalací nového disku nebo se záchranou obsahu vašeho počítače po havárii. Plná verze - Chip 04/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Kromě zálohování dat zvládne Disk Master také spravovat oddíly na pevném disku nebo vytvořit virtuální disk pro zabezpečení dat nebo testování.

 V programu Disk Master Professional najdete opravdu dlouhou řadu zajímavých funkcí pro zálohování a správu dat i disků ve vašem počítači. Asi nejdůležitější jsou nástroje na pravidelné zálohování kompletního obsahu disků a diskových oddílů, které umí v nastaveném intervalu zálohovat buďto všechna data, nebo jen nové či změněné soubory. Podle vašeho nastavení se může uchovávat i více postupných záloh, aby bylo možné vrátit se k různým verzím důležitých souborů. Další funkce vám pomohou s přenosem operačního systému, aplikací a dat na nový disk nebo s vytvořením šifrovaného diskového oddílu pro ochranu citlivých souborů. Důležitá je rovněž i možnost vytvoření záchranného CD nebo USB flash disku, ze kterého je možné nastartovat havarovaný počítač a obnovit data ze zálohy. Dále jsou připraveny také pokročilé funkce na správu diskových oddílů a spolehlivou likvidaci nepotřebných souborů.

V tištěném Chipu najdete rozšířený dvoustránkový popis a návod programu.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi aplikace Disk Master Pro v ceně 1 000 korun můžete po jednoduché registraci a aktivaci používat bez časových a funkčních omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Virtuální disk vytvořený v programu Disk Master může mít kapacitu až 4 TB a jeho obsah lze chránit 256bitovým AES šifrováním. Použít jej můžete pro uložení citlivých dat nebo třeba na testování nových programů. Funkce deduplikace snižuje nároky virtuálního disku na prostor na disku fyzickém. Disk Master umí zálohovat jednotlivé soubory a složky, stejně jako kompletní obsah disků a diskových oddílů. Samozřejmě je k dispozici pravidelné zálohování dle časového plánu, stejně jako možnost komprese a šifrování záloh, volba typu zálohování i možnost uchovávání více postupných záloh. V nabídce »Tools and utilities« najdete například funkce na opravu bootovacího sektoru pevného disku, klonování disků a diskových oddílů nebo spolehlivé přemazání celých disků i jednotlivých souborů. Funkce »Disk health« ukáže výsledky analýzy kondice pevného disku.

Program Disk Master vám pomůže i v případě, že si chcete do počítače instalovat nový, větší disk, nebo rychlejší SSD. Na záložce »Tools and utilities« najdete funkci »System clone«, která zajistí vytvoření přesné kopie zvoleného disku či diskového oddílu. Na nový disk tak můžete pohodlně přenést operační systém, instalaci všech aplikací, uživatelské nastavení a samozřejmě i všechna data. Pro vytvoření zcela identické kopie disku označte ještě předvolbu »Sector by sector clone«.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení