Menu
Časopis Chip

Luminar 3

Luminar 3

Luminar 3 | Krabice: koláž CHIPu

Luminar 3 kombinuje funkce na správu galerií fotek i jejich kreativní úpravy, které často probíhají s podporou umělé inteligence. Plná verze - Chip 05/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Nespokojíte se s úpravami fotek v aplikacích pro mobilní telefony? Vyzkoušejte program, který z vašich fotek dostane opravdu maximum.

V programu Skylum Luminar si jednoduše zvolíte složky, nebo celé disky s fotkami, které aplikace následně zařadí do přehledné galerie. Zde je pak můžete pohodlně třídit, prohlížet, hodnotit a vyhledávat v nich. Pro někoho ale budou možná důležitější funkce na úpravy snímků, kterých v aplikaci Luminar najdeme hned několik desítek. Především je k dispozici přes čtyři desítky filtrů, efektivně využívajících technologii umělé inteligence, se kterými můžete opravovat běžné chyby snímků, stejně jako vytvářet kreativní fotky, třeba s realistickým zobrazením slunečních paprsků a dramaticky zamračenou oblohou.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

Nejen pro pohodlné uživatele je pak určeno na šest desítek předvoleb úprav fotek, včetně náhledu před a po použití příslušné funkce, stejně jako možností vlastního nastavení parametrů úprav. I před bohatou nabídku funkcí má program Luminar přehledné uživatelské rozhraní a snadno se ovládá.

Rozsáhlý článek o programu a jeho použití najdete také v tištěném Chipu.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (64 bit)
  • macOS
  • Registrace do konce 05/2020

Plnou verzi programu Luminar 3 v ceně 2 400 korun můžete používat bez funkčních a časových omezení, bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Z obsahu zvolených složek vytvoří Luminar knihovnu fotek, která bude automaticky aktualizována vždy, když přidáte nové snímky. Snímky zde můžete hodnotit a třídit a také zobrazovat informace z jejich EXIF dat. Pro lepší přehled lze snímky rozdělovat do virtuálních fotoalb. Mnoho z funkcí na úpravy fotek je podporováno technologií umělé inteligence, která analyzuje snímek a provede jeho úpravy tak, aby vypadal zajímavě, ale zároveň i přirozeně. Tím ale úloha uživatele nekončí – k dispozici je velké množství detailních nastavení snímků. S pomocí nástrojů na dávkové zpracování snímků lze celé sady fotek rychle přejmenovávat, nebo třeba upravit jejich rozlišení a kompresi pro vystavení na web nebo odeslání v příloze e-mailu. Rovněž je možné hromadně aplikovat efekty a nastavení úprav si uložit pro opakované použití.

Při prvním spuštění bude programu Luminar požadovat označení složek s vašimi fotkami a pak vás provede svými hlavními funkcemi. Na konci klikněte na »Let‘s go«, abyste mohli program začít používat. Zobrazení fotek z vybraných složek v hlavním okně programu Luminar se bude aktualizovat automaticky – pokaždé když do počítače zkopírujete nové fotky třeba ze svého smartphonu. Pomocí volby »Add Folder«, skryté pod tlačítkem v levé horní části okna programu, můžete do aplikace přidávat nové složky se snímky.

Aplikace Luminar prochází neustálým vývojem a vylepšováním. Jakou jsou inteligentní retuše a mazání objektů. V nejnovější verzi 4 najdete například novou funkci AI Augmented Sky, se kterou lze do snímků přidávat další objekty, které umělá inteligence automaticky upraví tak, aby splynuly s barevným laděním původní fotky. Mnoho kreativních výstupů lze také vytvářet s novou funkcí AI Sky Replacement, která umí například doplnit dramaticky vyhlížející mraky do snímku pořízeného za slunného dne. Pro úpravy snímků je přitom k dispozici celá knihovna objektů. Aktuální verzi programu Luminar 4 mohou čtenáři Chipu získat se slevou 10 eur.

DVD: Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2020


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení