Menu
Časopis Chip

ScanPapyrus 17

ScanPapyrus 17

ScanPapyrus 17 | Krabice: koláž CHIPu

ScanPapyrus je aplikace pro snadné skenování dokumentů a knih s inteligentními předvolbami a automatickým vylepšením pořízených skenů. Plná verze - Chip 08/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Nevyhovuje vám skenovací aplikace, kterou dodává výrobce vašeho skeneru? Ztratili jste instalační CD? Pak použijte daleko lepší aplikaci ScanPapyrus.

ScanPapyrus nenahrazuje ovladač skeneru ve Windows, ale rozšiřuje možnosti a použití skenovacího zařazení – bez ohledu na to, jaký model a od jakého výrobce zařízení vlastníte. Kromě běžného skenování ve stupních šedé či v barvě, s přednastaveným rozlišením a možností automatického zlepšení kvality, nabízí ScanPapyrus rovněž i režim automatického skenování s časovým intervalem pro výměnu či otáčení stránek skenovaného dokumentu v případě, že má vás skenr automatické podavač dokumentů (ADF). Díky tomu můžete obsluhovat pouze skener a nestarat se o počítač a spouštění skenování. Program obsahuje funkci automatického rozdělování dvoustránek skenované knihy a automatické otáčení naskenovaných stránek předlohy. ScanPapyrus také naskenované dokumenty automaticky ořezává černé okraje a upravuje různé deformace, vzniklé při skenování různě sešitých či svázaných stránek předlohy. Sami pak můžete upravit kontrast a jas pořízených skenů a získat tak maximum ze starých či různě poškozených dokumentů. Skeny se ukládají do formátu PDF, DjVu, nebo se jako obrázky vkládají do wordovských dokumentů nebo vícestránkových TIFF. ScanPapyrus dokáže otevřít jakýkoliv PDF dokument nebo DiVu a přeuložit všechny stránky jako obrázky. A naopak můžete všechny obrázky uložit jako PDF. Nastavit lze i úroveň komprese a rozlišení a tím ovlivňovat velikost výsledných souborů PDF.

  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 850 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Jednou z nejzajímavějších funkcí programu ScanPapyrus je automatické skenování, s nastavitelnou časovou prodlevou pro otáčení či výměnu stránek předlohy. Budete-li skenovat knihu, ScanPapyrus se postará o rozdělení dvoustránek na samostatné stránky a jejich správně otočení. Chybí jen funkce OCR na převod textu do editovatelné podoby. Při skenování papírové předlohy s více stránkami se vám budou hodit funkce na kartě »Kompozice« pro uspořádání stránek ve výsledném dokumentu. U stránek lze měnit pořadí, otáčet je nebo z výstupu vyřadit. O ořezávání stránek a úpravu různých deformací se ScanPapyrus postará automaticky. Před uložením naskenovaného dokumentu do některého z podporovaných formátů (PDF, DOCX nebo DjVu) lze kromě oříznutí a otočení použít i funkci na úpravu jasu a kontrastu, se kterou lze vylepšit digitální kopii různě poškozených nebo málo čitelných dokumentů. Výsledek si můžete zkontrolovat v náhledu.

Naskenované dokumenty ukládá ScanPapyrus také do formátu DjVu, jehož výhodou je vyšší úroveň komprese. ScanPapyrus nenabízí funkci OCR na převod textového obsahu papírových dokumentů do digitální podoby, vhodné k dalším úpravám. Všechny skeny jsou ukládány jako obrázky, což vede k poměrně značné velikosti souborů s více stránkami naskenovaných dokumentů. DjVu rozděluje obsah skenů do vrstev (text, fotky, grafika atd.) a každou komprimuje zvlášť. Proto lze dosáhnout menší velikosti souborů, které lze otevřít v běžných prohlížečích obrázků.

ScanPapyrus podporuje všechny druhy plochých skenerů a multifunkčních zařízení jak např. Epson, Canon, Hewlett-Packard, Brother, Samsung, Xerox, a Mustek (seznam). 

Seznam všech plných verzí v Chipu 08/2018Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení