Menu

Alternativní ROM: Paranoid Android

05.12.2013 21:09 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Alternativní ROM: Paranoid Android

Alternativní ROM: Paranoid Android | foto: CHIP

Hlavní výhodou operačního systému Android, který v současnosti pohání výraznou většinu všech smartphonů a tabletů po celém světě, je jeho otevřenost. Každý výrobce může Android vzít, upravit, doplnit do něj další funkce a pak jej nahrát do svých zařízení. Tato otevřenost má své nesporné přednosti, ale určitě také nevýhody.

Za „čistý“ Android totiž můžeme označit jen takovou verzi operačního systému, kterou dodává Google na svých vlastních zařízeních řady Nexus. Právě tato zařízení pak jako první (pokud to jejich hardware umožňuje) obdrží aktualizace Androidu, který je v současné době k dispozici ve verzi 4.4 KitKat. Pokud chtějí i ostatní výrobci aktualizovat své přístroje na novější verzi Androidu, čeká je bohužel zdlouhavé testování a nakonec i schvalování v samotném Googlu. Není se pak čemu divit, že velký podíl zařízení stále ještě využívá obstarožní Android 2.3 nebo alespoň novější 4.1 či 4.2, zatímco na verzi 4.4 povýší hlavní výrobci pouze svá prémiová zařízení (Samsung Galaxy S4, HTC One ad.).

Máte-li dost odvahy a váš konkrétní model zařízení to umožňuje, nemusíte spoléhat na výrobce, ale můžete si novou verzi Androidu nahrát sami, v podobě tzv. custom ROM. Jedná se o kompletní balíček operačního systému Android, který je nejčastěji vylepšen o funkce, které v jiných verzích Androidu, poskytovaných výrobci smartphonů a tabletů, nenajdete.

Více se o custom ROM Paranoid Android dočtete v Chipu 1/2014, který vychází již 13. prosince 2013.

paranoid-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    vyhozené peníze

    bohužel v zakoupeném časopise je k přečtení na vic jen doporučení na stranky you tube.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení