Menu
CHIP Speedtest

Na cestě k Windows 9

11.06.2014 12:44 | Radek Kubeš
Na cestě k Windows 9

I přes dvě velké aktualizace je operační systém Windows 8 pro Microsoft fiaskem. Možná i proto se softwarový gigant daleko více soustřeďuje na vývoj nadcházející verze, aktuálně označované jako Windows 9.

Microsoft musel konečně přiznat významný neúspěch své vize moderního operačního systému a nasměrovat svoji pozornost k přáním uživatelů. Díky tomu sklidily na jeho vývojářské konferenci Build největší ohlas dvě plánované změny v operačním systému Windows, kam se jednak navrátí nabídka Start ve své klasické podobě, jednak bude možné aplikace z Modern UI, určené pro ovládání dotykem, spouštět v samostatných oknech na pracovní ploše. Těmito úpravami udělá Microsoft krok zpět ke klasické pracovní ploše a vzdá se své radikální myšlenky na prosazení dotykového ovládání počítačů prostřednictvím Modern UI. Novou nabídku Start a aplikace z Modern UI odkryl Microsoft pouze krátce v jedné z prezentací na konferenci Build, aniž by bylo blíže specifikováno, kdy a kde se s těmito funkcemi setkáme.

Jak budou vypadat nová Windows 9 a kdy se s nimi setkáme? Vše důležité se dočtete v červencovém Chipu, který vychází již 20. června.

win9scerer-nahled


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení