Menu

Rychlé a bezpečné surfování s HTTP/2

18.02.2015 06:47 | Karel Kovar + Přidat komentář
Rychlé a bezpečné surfování s HTTP/2

Rychlé a bezpečné surfování s HTTP/2 | foto: CHIP

Technologie HTTP je zastaralá, nebezpečná a chybí jí celá řada důležitých funkcí. Aktuální prohlížeče už ale podporují novou verzi HTTP/2, která je ve všech ohledech lepší.

U většiny uživatelů se po spuštění prohlížeče objeví v adresním řádku prohlížeče známý řetězec znaků „http://“. Dokonce i když Tim Berners-Lee otevíral v roce 1991 první webové stránky na internetu, jejich adresa začínala HTTP. Pomocí Hypertext Transfer Protokolu spolu prohlížeče a servery komunikují už od počátku internetu. Aktuální verze 1.1 HTTP je v provozu jen s několika málo optimalizacemi od roku 1999. A to začíná být stále větší problém. A tento problém má vyřešit nová verze aplikačního protokolu HTTP/2. Verzi HTTP/2 už v současnosti podporují všechny oblíbené prohlížeče a podle aktuálních testů znatelně urychlí otevření webové stránky. Jejím cílem je snížit dobu odezvy serveru do takové míry, že míra interakce mezi surfařem a on-line službou bude podobná jako v případě klasické off-line aplikace.

03pripravujeme-http2b-nahled

Další podrobnosti najdete v Chipu č.3, který vychází 20. 2. 2015.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.