Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Cat S61 – smartphone pro řemeslníky

Pavel Trousil 22.06.2018

Nový odolný smartphone Cat S61 je vybaven termokamerou Flir s vylepšenou kvalitou obrazu, rozšířeným rozsahem teplot, snímačem kvality vzduchu v interiéru a laserovým měřičem vzdáleností. Měří také teplotu a vlhkost.

Nová vlajková loď smartphonů Cat phones nese označení Cat S61. Je to vylepšená verze modelu Cat S60 s rozšířenými možnostmi termovize Flir, zabudovaným laserovým měřičem vzdálenosti a snímačem kvality vzduchu v interiéru. Pomůže při práci řemeslníkům, stavařům, energetikům a dalším podobným profesím.

20180621-172011-nahled

Integrovaná termokamera Flir má u nového modelu vylepšený software, který zvládá větší kontrast snímků, má rozšířený rozsah teplot až do 400 stupňů Celsia a zlepšilo se i rozlišení snímků z VGA na HD. Diagnostika vozidel, sledování asfaltu a monitorování zařízení s vyššími teplotami - to vše je nyní možné s telefonem Cat S61. Telefon samozřejmě zastane i již tradiční využití jako detekci tepelných ztrát kolem oken a dveří, vyhledání vlhkosti a chybějící izolace, identifikaci přehřátí elektrických spotřebičů a přetížených obvodů či vidění v naprosté tmě, skrz hustou mlhu nebo kouř.

20180621-172103-nahled

Také aplikace MyFlir je na modelu Cat S61 vylepšená. Nové funkce jako živé streamování termosnímků, Tipy a triky přímo na zařízení i Fórum komunity, pomáhají uživatelům maximálně využívat termovizních možností modelu S61.

20180621-171518-nahled

Cat S61 má také zabudovaný snímač kvality vzduchu v interiéru od společnosti Sensirion, který upozorní uživatele na vysokou úroveň znečišťujících látek (těkavých organických látek - VOC) v ovzduší jejich pracovního prostředí. Mezi běžné zdroje VOC patří laky, rozpouštědla, koberce, nábytek a čisticí prostředky, které jsou běžné v prostředích typických pro uživatele telefonů značky Cat. Cat S61 sleduje kvalitu ovzduší ve vnitřních prostorách a informuje uživatele, když zjistí nezdravé koncentrace, což jim umožní včas podniknout příslušné kroky, jako například otevřít okno pro lepší větrání nebo udělat si přestávku. Snímač také umožňuje měření vlhkosti a aktuální teploty.

20180621-172331(1)(1)-nahled

Model Cat S61 je také vybaven laserovým měřičem vzdálenosti až do 10 m. Dokáže také vypočítat plochu. Všechna data jsou ukládána do snímku, takže lze provést alternativní odhady měření nebo provádět úpravy bez nutnosti vrátit se na místo. Cena smartphonu je ale poměrně vysoká - 22 990 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud