Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

CES 2019 otevře své brány už za pár dní

redakce 31.12.2018

O trochu později, než bývá zvykem, tedy až 8. ledna otevře své brány největší světový technologický veletrh CES 2019 na několika destinacích v Las Vegas.

Co od tohoto veletrhu můžeme očekávat? Tak především technologické novinky na nový rok, trendy a vize. Bude tu k vidění rovněž spousta obchodníků, nabízejících doplňky pro počítače, tablety, smartphony a také pro elektromobily a automaticky řízená auta. Ty ostatně jsou už několik let součástí a doplňkem této stěžejní výstavy. Její záběr je obrovský, a tak zde kromě zmíněných autonomních automobilů můžete spatřit i televizní techniku, Hi-Fi a stále populárnější návrat ke kořenům: gramofony a podobné věci. Své si zde najdou i příznivci dronů a různých hejblátek, o kterých se vám doposud ani nesnilo.

V pořadí už padesátý druhý CES 2019, největší technologický a na inovace zaměřený veletrh na světě pořádaný Spotřební technologickou asociací (CTA, Consumer Technology Association) proběhne ve dnech 8. až 11. ledna 2019 v Las Vegas v USA.

CES 2019 každoročně přiláká statisíce návštěvníků, v prostoru o rozloze 830 000 m2 se bude prezentovat na 4500 vystavovatelů. Na veletrhu se objeví to nejzajímavější z technologií včetně nejnovějších řešení v oblastech jako umělá inteligence, rozšířená a virtuální realita, chytrá domácnost a města a další.

Jako každý rok zde zástupci největších technologických společností, kteří vystoupí se svými přednáškami zaměřenými na trendy a inovace – keynotes. Návštěvníci CEC 2019 se mohou těšit na:

  • Johna Donovana, CEO telekomunikačního giganta AT&T Communications. Ten se zaměří na 5G mobilní standard, jeho dopad na robotiku a virtuální a rozšířenou realitu. Po jeho vystoupení bude následovat panel zastoupený představiteli firem a médií, kteří budou diskutovat, jak se prezentovat a dodávat obsah v super mobilní a daty ovládané době.
  • Elaine L. Chao, americká ministryně dopravy rozebere změny způsobené revolucí v transportu – zejména drony a samořiditelné vozy.
  • Samořiditelným vozům se bude konkrétněji věnovat i další řečník – John Krafcik, CEO společnosti Waymo. Pod jeho vedením se společnost Waymo (Google projekt v oblasti samořiditelných vozů) oddělila od Alphabet Inc, v testovacím režimu vozy Waymo najezdily samostatně na 10 milionů mílí (více než 16 milionů km) a Waymo začala spolupracovat s automobilkami jako Fiat Chrysler nebo Jaguar Land Rover.

Mezi dalšími řečníky a vystavovateli najdete takové značky jako Bosch, Byton, Continental Automotives, Faurecia, Hisense, Hyundai, iFLYTEK, Intel, LG Electronics, Living in Digital Times, Monster, Procter & Gamble, Panasonic, Qualcomm, Samsung, Schaeffler, Sony, Taitra, TCL, Toyota, Valeo, WWE a ZF.

Pro úplný seznam řečníků navštivte CES Speaker Directory.

Informace o možné akreditaci a spousta dalších tipů souvisejících s veletrhem CES 2019 lze nalézt zde.

(Foto: CES)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud