Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

CES 2023 je tady: co nejzajímavějšího bude letos představeno v Las Vegas?

Jakub Fišer 04.01.2023

Consumer Electronics Show, zkráceně CES, je veletrh spotřební elektroniky, který se koná každý rok zkraje ledna v americkém městě Las Vegas. Posledních pár let byl festival elektroniky oslaben krizí a covidovou pandemií. Letos se ale vrací v plné síle. Jakých zajímavých novinek se dočkáme?

Kapitoly článku

Mobilní telefony

Vzhledem k tomu, že nedlouho po CESu je barcelonské MWC a také řada výrobců sází spíše na vlastní představovací eventy, neočekáváme na letošním CESu nic moc z hlediska telefonů. Kdybychom měli zmínit jednoho zástupce, Lenovo představí svůj ThinkPhone.

Lenovo ThinkPhone

Takhle vypadá nový byznys telefon od Lenova a Motoroly | Zdroj: Lenovo / ThinkPhone press kit

Nabušený smartphone, který vychází z legendární řady pracovních laptopů ThinkPad. ThinkPhone má nabídnout vysoký výkon, 68W nabíjení, trojitý fotoaparát a také velký 6,6″ displej se 144Hz obnovovací frekvencí. Prodávat by se měl i v Česku, oficiální cenu však ještě neznáme.

Chytré auto Honda Sony

Elektrické vozy dostanou na letošním CESu jistě více prostoru než kdy dříve. Auta na elektřinu se totiž pomalu ale jistě stávají standardem a v některých státech jejich prodeje překonávají prodejní úspěch běžných spalovacích aut.

Japonské Sony se na CESu vytasí se svým dalším autem, které vyvíjí v rámci partnerství Honda Sony Mobility. V tuto chvíli není jasné, jak bude auto těchto dvou výrobců vypadat, pravděpodobně ale bude vycházet z již představených konceptů Sony Vision-S.

Virtuální realita

Právě na veletrhu CES by měla být k vidění poprvé nová virtuální realita od Sony určená pro PlayStation 5. PlayStation VR2 bylo představeno na loňském CES 2022 a v listopadu téhož roku jsme se dozvěděli cenu a dostupnost na českém trhu. Dočkáme se 22. února a stát bude PS VR2 15 tisíc korun včetně DPH.

| Zdroj: PlayStation / YouTube 

OLED notebooky Asus

CES se významnou měrou točí právě kolem počítačů a notebooků. V tomto ohledu se očekává více premiér; hned dnes byly uvedeny nové procesory Intel Core 13. generace s podnázvem Raptor Lake.

Svou trochou do mlýna však přispěje také Asus, který už zítra, tedy 5. ledna, chystá speciální představovací akci. Spekuluje se, že tam představí své Mini PC, ale také nové pracovní laptopy s 3D OLED obrazovkami.

Zdroj: Wired, The Verge, @ASUS / Twitter


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud