Menu

Virtuální realita PlayStation VR2 představena včetně ceny: bude stát až 17 tisíc korun

03.11.2022 13:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Virtuální realita PlayStation VR2 představena včetně ceny: bude stát až 17 tisíc korun

Virtuální realita PlayStation VR2 představena včetně ceny: bude stát až 17 tisíc korun | foto: Sony / PS VR2 press kit

Sony konečně odhalilo poslední střípky informací k očekávanému headsetu pro hraní ve virtuální realitě – PlayStation VR2. Dočkali jsme se ceny a také oficiálního data dostupnosti. Bude start prodeje hladký, nebo jako v případě PlayStation 5?

PS VR2 – cena a dostupnost

Nejprve k tomu, co nyní bezpečně víme a s čím můžeme počítat. Nový headset pro hraní ve virtuální realitě PlayStation VR2 dorazí na trh 22. února, předobjednávky však startují už 15. listopadu, tedy s celkem dostatečným předstihem.

Cena PlayStation VR2 bude v základní variantě činit 599 eur, tedy necelých 14 700 Kč včetně DPH. Oficiální česká cena však zatím nebyla zveřejněna. Zároveň, zařízení bude prodáváno v balíčku s hrou Horizon Call of the Mountain za 649 eur (bezmála 16 000 Kč včetně DPH).

A aby se to nepletlo, dokoupit si budete moci ještě stylovou dokovací stanici pro pohybové ovladače Sense – a to za dalších 49 eur, tedy plus ještě 1200 Kč. Dohromady tedy tento balíček VR hraní na doma vyjde klidně na víc jak 17 000 Kč včetně DPH.

| Zdroj: PlayStation / YouTube

To je možná více, než fanoušci očekávali, nutno však poznamenat, že do cenotvorby výrazně promluvila inflace, rozdíl v měnových kurzech a ještě také nedostatek čipů na globálním trhu. V krabici najdete headset samotný, dvojici pohybových ovladačů Sense a Bluetooth stereo sluchátka.

Stihne slíbenou dostupnost?

To je matka všech otázek. Polovodičová krize a nemoc Covid-19 se extrémní měrou podepsaly na dostupnosti konzolí PlayStation 5 – ještě doteď někteří zákazníci čekají na svou konzoli. A po právu se hráčská obec bojí toho, že s příchodem PS VR2 pojede pekelné kolečko čekání od znova.

Určitě nebude náhodou, že Sony vyhlašuje start předprodejů již na 15. listopad, i když dostupnost headsetu bude až v únoru. V Česku se o předprodeje postarají tuzemské obchody, nikoliv přímo oficiální e-shop PlayStation.

PS VR2 hry

| Zdroj: PlayStation / YouTube

V únoru příštího roku by mělo na PS VR2 běžet 20 samostatných herních titulů. Bohužel, hry z PS VR 1. generace hrát na “Dvojce” nepůjdou. Nicméně bylo oznámeno hned 11 nových her. Mezi nimi například kolejnicová akční hororovka Dark Pictures: Switchback, střílečka Crossfire: Sierra Squad, budovatelská strategie Cities VR anebo Tentacular pro ty nejmenší.

Zdroj: PlayStation Blog #1, #2

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení