Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Corel má nový grafický balíček CorelDRAW Graphics Suite X8

Pavel Trousil 15.03.2016

Kanadská společnost Corel vydala nový balíček aplikací nazvaný CorelDRAW Graphics Suite X8. Obsahuje především vektorový grafický program CoreDRAW, program na úpravu obrázků Core, PHOTO-PAINT a mnohé další.

Kapitoly článku

Softwarová společnost Corel Corporation (jde o zkratku ze slov "Cowpland Research Laboratory") byla založena už v roce 1985 a v současné době sídlí v Ottawě v Kanadě. Založil ji Michael Cowplandem a je známá hlavně díky svému vektorovému grafickému editoru CorelDRAW, jehož první verze se objevila už v roce 1989. Svého času ale chtěla po převzetí kancelářského balíku WordPerfect od Novellu a programu WinZIP konkurovat Microsoftu. K jejím dalším známým programům patří PaintShop Pro, WinDVD, nebo Painter.

whatsnew-marketing-healing

Nový grafický balík CorelDRAW Graphics Suite X8 navazuje na verzi X7, obsahuje ale řadu novinek a vylepšení stávajících funkcí. Skládá se z velkého množství programů a podpůrných aplikací. Cena balíku je 19 000 Kč.

Aplikace balíku CorelDRAW Graphics Suite X8 

 

  • CorelDRAW X8: Aplikace pro tvorbu vektorových ilustrací a stránkový zlom.
  • Corel PHOTO-PAINT X8: Aplikace pro profesionální úpravy obrázků, která umožňuje retušování a vylepšování fotografií.
  • Corel Font Manager X8: Samostatná aplikace pro správu písem, která umožňuje vyhledávání, uspořádávání a zobrazování náhledů lokálních písem i písem online v rámci služby Content Exchange.  Zajímavé je, že fonty je možné používat, aniž by musely být v počítači nainstalovány.
  • Corel PowerTRACE X8: Nástroj integrovaný do aplikace CorelDRAW a umožňující převádět rastry na upravitelnou vektorovou grafiku.
  • Corel CONNECT X8: Celoobrazovkový prohlížeč poskytující přístup k digitálnímu obsahu sady a k nové službě Výměna obsahu a umožňující v počítači nebo v místní síti vyhledat prvky, které doplní návrh.
  • Corel CAPTURE X8: Nástroj pro snímání umožňující kliknutím ukládat snímky obrazovky počítače.
  • Corel Website Creator : Aplikace nabízející rychlou cestu k návrhu, implementaci a správě webových stránek.

 

 whatsnew-marketing-fontfiltering

Kromě toho balík obsahuje podpůrné aplikace jako Průvodce čárovým kódem, Průvodce oboustranným tiskem, nebo PhotoZoom Pro 4 (modul pro export a zvětšovat digitálních obrázků) a dále 10 000 klipartů a digitálních obrázků, 2 000 digitálních fotografií s vysokým rozlišením, 1 000 písem OpenType, 350 navržených šablon, 2 000 šablon vozidel a více než 1 000 výplní, rámečků a vzorků. Uživatel má také k dispozici interaktivního průvodce, vysvětlení od odborníků, více než 5 hodin výukových videí s novým obsahem, videorady a tipy a triky.

Mezi novinky grafického balíku patří podpora displejů UltraHD 4K, pokročilá podpora více monitorů s různým rozlišením, optimalizace pro Windows 10, nebo možnost přizpůsobení barvy pracovní plochy.

Co je týká nových funkcí, verze X8 nyní nabízí možnost skrytí a zobrazení objektů, kopírování segmentů křivky, nebo výběr sousedících uzlů. Nová je i podpora technologie Real-Time Stylus (RTS) – program má možnost snímat tlak a sklon pera tabletu nebo zařízení kompatibilního s rozhraním RTS. Při úpravě fotografií může uživatel nově využít funkci na korekci zkreslení perspektivy, retušovat klonování, použít vržené stíny s prolnutím Gaussova rozostření. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud