Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Diskuzím o fotbalu dominuje Suárez

Pavel Trousil 11.07.2014

Společnost Yeseter Technologies, která se zabývá monitoringem a analýzou sociálních sítí a webových diskusí, připravila přehled nejdiskutovanějších zápasů, hráčů a trenérů mistrovství světa ve fotbale v Brazílii. Tabulku nejvíce komentovaných hráčů vede Luis Suárez, naopak o nejlepším střelci MS všech dob Miroslavu Klosem se u nás příliš nedebatuje.

fifa

Přehledu, který zahrnuje diskuse na českém webu a sociálních sítích v období mezi 9. červnem a 10. červencem, dominuje podle společnosti Yeseter Technologies jméno Luise Alberta Suáreze. Hlavním důvodem však není jeho obdivuhodný výkon v zápase proti Anglii, ale především extempore během střetnutí s Itálií, v jehož závěru uruguayský útočník kousl protihráče.

Za Suárezem se umístil brazilský fotbalista Neymar, na němž leželo největší břímě dovést domácí tým k titulu, následovaný jedním z nejlepších hráčů současnosti, Argentincem Lionelem Messim, od něhož všichni očekávají, že právě na letošním šampionátu konečně vystoupí ze stínu legendárního Diega Maradony.

Dále se často diskutovalo o Nizozemci Arjenu Robbenovi, jehož tým skončil těsně před branami finále, a portugalském střelci Cristianu Ronaldovi, který jako jediný z pětice nejdiskutovanějších hráčů nedokázal zařídit postup svého týmu ani ze základní skupiny.

V případě objemu komunikace nejlepších hráčů Německa platí bezezbytku tweet kapitána anglické reprezentace Stevena Gerrarda o tom, že Brazilci sice mají svého Neymara, Argentinci Messiho, Portugalci Ronalda, ale Němci mají TÝM. O německých hráčích coby jednotlivcích se diskutuje poměrně málo.

Například i brazilský útočník Fred, jehož výkon je považován za velké zklamání, je u nás probírán víc, než kterákoliv z hvězd německého týmu, včetně nejlepšího střelce mistrovství světa všech dob Miroslava Kloseho. Ten se v tabulce pohybuje až za Davidem Luizem, Robinem van Persiem nebo Janem Vertonghenem.

Nejdiskutovanějším zápasům šampionátu vévodí semifinálové utkání mezi dvěma výraznými adepty na titul, domácí Brazílií a Německem, které skončilo nevídaným debaklem „kanárků“ 1:7. Během devadesáti minut zápasu byl zároveň celosvětově překonán o více než dvojnásobek dosavadní rekordní počet tweetů, který nyní činí 35,6 milionů.

Za druhým nejdiskutovanějším utkáním, jímž bylo hned to zahajovací mezi Brazílií a Chorvatskem, během něhož zařídil domácí útočník Fred diskutabilním způsobem penaltu, se s odstupem umístil zápas mezi Uruguayí a Kostarikou a utkání Němců s Portugalskem.

Pořadí nejdiskutovanějších trenérů vede s velkým náskokem domácí Luiz Felipe Scolari před nizozemským trenérem Louisem van Gaalem a německými trenéry Joachimem Löwem a Jürgenem Klinsmanem, přičemž druhý jmenovaný vedl na šampionátu tým Spojených států.

 

Tabulka: Dosavadní nejdiskutovanější zápasy na Mistrovství světa ve fotbale v Brazílii

Pořadí

Zápas

Výsledek

Datum

    1

Brazílie – Německo

1:7

8. 7. 2014

    2

Brazílie – Chorvatsko

3:1

12. 7. 2014

    3

Uruguay – Kostarika

1:3

14. 6. 2014

    4

Německo – Portugalsko

4:0

15. 6. 2014

    5

Itálie – Uruguay

0:1

23. 6. 2014

    6

Nizozemsko – Mexiko

2:1

28. 6 2014

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud