Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dokážete vyluštit tento hlavolam? Na internetu se objevil nový trend

Jakub Fišer 03.08.2022

TikTok již dnes, pár let po svém vzniku, patří k největším sociálním sítím na trhu. A zjevují se tam také nejposlednější internetové virální trendy – třeba jako tento hlavolam, který prý dokáže vyluštit jenom geniální člověk.

Uživatel TikToku s přezdívkou @yanrifartkiller sdílel na první pohled velmi jednoduchý rébus, který ale prý dokáže vyluštit jen skutečný génius, jak uvádí britský server The Sun. Hádanka sestává z šesti čtverečků, ve kterých se nachází číslice. Vždy po dvou jedničky, dvojky a nakonec trojky. Vaším cílem je spojit čtvereček 1 s druhým 1, 2 s 2 a tak dále.

Internetový hlavolam s čísly

Co se na první pohled může zdát jako banalita, je ve skutečnosti opravdu složitý hlavolam. Klidně si to zkuste cvičně nakreslit na papír a uvidíte, že řešení není tak jednoduché, jak se tváří. Mozek nám totiž radí, abychom cíleně propojovali boxíky s čísly přímými, případně lehce zakřivenými čarami. Tudy ale cesta nevede, jak ukazuje tiktoker na svém videu.

Řešením je začít jedničkou na pravé straně a linku protáhnout těsně kolem spodní dvojky. Čtvereček s dvojkami pak spojit takřka rovnou čarou a úsečku z trojky pak protáhnout dolů kolem dvojky, pak nahoru kolem jedničky a nakonec ve volném prostoru spojit s trojkou. Pokud si ani nyní nevíte rady, podívejte se na video na TikToku.

Hlavolam známý jako “Jedna, dvě, tři” se používá pro změření logického uvažování již dlouhou dobu a jeho kouzlo spočívá i v různé variaci. Kromě rozložení rámečků, které vidíte v tomto případě, lze čísla po poli i různě rozmíchat, čímž vzniknou nové kombinace. Nebo rovnou přidáte i další čísla. Ideální na dlouhé zimní večery, abyste trochu potrápili mozkové závity.

Zdroj: @yanrifartkiller / TikTok, The Sun


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud