Přejít k hlavnímu obsahu

Důmyslné tipy pro Firefox

Pavel Trousil 18.05.2023

Snad žádný internetový prohlížeč nelze nastavit tak podrobně jako Firefox. Pomocí editoru předvoleb můžete provést stovky nastavení. Budete překvapeni, co všechno je možné.

Chip 06/2023: Pokud si spustíte editor předvoleb pro konfiguraci Firefoxu (about:config), otevře se vám přístup ke skrytým vnitřním funkcím prohlížeče. Pomocí něj lze dosáhnout vizuálních vylepšení, zvýšení výkonu, změny chování Firefoxu a vylepšení bezpečnosti a soukromí – zcela jednoduše zadáním příslušného textu.

Editor předvoleb přistupuje ke dvěma souborům „prefs.js“ a „user.js“, které se nacházejí ve složce profilu Firefoxu. Obsahují mnoho set nastavení programu. Většina z těchto možností není přístupná prostřednictvím klasického nastavení Firefoxu – jsou však přístupné prostřednictvím editoru předvoleb. Na následujících stránkách vám ukážeme, jak pomocí editoru tato pokročilá nastavení zobrazit, upravit a obnovit. Po krátkém úvodu vás v Chipu 6/2023 provedeme dvanácti vylepšeními prohlížeče, která obzvláště rádi používáme.

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud