Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

EOS M10 – nová bezzrcadlovka Canon

Pavel Trousil 13.10.2015

Společnost Canon uvedla nový kompaktní systémový fotoaparát EOS M10. Podle výrobce je ideální pro dokumentování okolního světa i pro přechod od focení pomocí chytrých telefonů na vyšší úroveň. Nabízí 18Mpx APS-C snímač, výklopný dotykový displej a WiFi.

Nový systémový fotoaparát EOS M10 v sobě spojuje obrazový procesor DIGIC 6, snímač APS-C s rozlišením 18 miliónů pixelů a automatické zaostřování s technologií Hybrid CMOS AF II – to vše s cílem nabídnout pohotové použití a dobrou kvalitu fotografií i filmů ve Full HD rozlišení. Společnost Canon dále uvedla i lehký a skladný objektiv EF-M 15-45 mm f/3,5-6,3 IS STM, nový standardní objektiv jak pro fotoaparát EOS M10, tak i pro ostatní modely řady EOS M, tedy M1, M2 a M3.

ef-m-15-45mm-f3-5-6-3-is-stm

Canon EOS M10 umožňuje používání stylem, který vychází z ovládání digitálních zrcadlovek systému EOS. Díky minimalistickému stylu ovládání, dotykovému displeji LCD s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce) a uživatelsky definovaným nabídkám mohou uživatelé fotoaparát přizpůsobit svým konkrétním požadavkům. K dispozici je i kreativní asistent, režim Creative Assist, který méně zkušeným uživatelům zjednodušuje ovládání nejdůležitějších fotografických nastavení. Kreativní asistent zobrazuje popis nejčastěji měněných nastavení v individuálně vybraném jazyce. Pokročilí uživatelé, kteří vyžadují větší míru kontroly, ocení ergonomicky umístěný přední volič. Tento prvek umožňuje rychlý přístup k pokročilým nastavením, včetně ovládání clony a rychlosti závěrky. Dotykový displej umožňuje vyklopení v rozsahu až 180 stupňů.

Díky vestavěné Wi-Fi konektivitě je v případě EOS M10 bezproblémový i přenos a ukládání fotografií a filmů do cloudu (včetně služby irista), a to přímo z fotoaparátu. Nový model podporuje i technologii NFC, která umožňuje například snadné propojení fotoaparátu s chytrým telefonem. K dispozici je i aplikace EOS Canon Camera Connect, která uživatelům přináší výhody bezdrátového dálkového fotografování s plně ručním ovládáním. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud