Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Erotické hry jako Booty Calls ukrývaly nebezpečí: hned je přestaňte hrát

Jakub Fišer 29.08.2022

Internet není zrovna přátelské místo a skrývá mnoho temných zákoutí, kde se útočníci nestydí vám podstrčit nebezpečný kód v přestrojení za erotickou hru. Anebo do jinak “nevinné hry” malware narvou přímo bez vědomí uživatele i vývojáře.

Kapitoly článku

Týká se to i nového nebezpečí, před kterým varuje přední kyberbezpečnostní společnost Eset. Ta ve svém nejnovějším reportu informuje o návratu malwaru Cerberus. Jde o bankovní trojský kůň, který vás napadne na internetu, dostane se vám do počítače nebo smartphonu a kromě toho, že sleduje vaše počínání, umí také vysledovat přístupy do internetového a mobilního bankovnictví.

Odtud má už velmi jednoduchý přístup k vašim financím. S trochou nadsázky (i když ne moc) lze říct, že stažení jedné hry vás může vyjít pekelně draze. Řeč je o počítačové erotické hře, kterou lze hrát i v prohlížeči, jménem Booty Calls. Jde vlastně o simulátor randění se stylizovanou anime grafikou. Za titulem stojí vývojáři z 3X a vydává ji Nutaku Publishing.

Pozor na erotické hry

Na samotné hře není nic špatného, jde o klasickou peprnou asijskou hříčku, kterých je celá řada. Problém spočívá v tom, že právě Booty Calls zneužívají kyberzločinci pro nasazení svého viru. Jednoznačně tak doporučujeme tuto hru přestat hrát, vystavujete sebe a svá data nebezpečí.

“V červenci se Cerberus nešířil prostřednictvím dropperů, škodlivých kódů, které podobně jako obálky doručí do zařízení jiný malware, aby ho skryly před bezpečnostními programy a před uživateli. To pro něj není typické. V následujícím období se tak ukáže, jak se útočníci aktuální situaci přizpůsobí a zda se neobjeví nové strategie útoků,” uvádí v tiskové zprávě Martin Jirkal, vedoucí analytického týmu v pražské pobočce Eset.

Kromě Cerbera se na přední příčky malwarů ohrožujících české uživatele vrátil také další neřád – Triada. Jde opět o bankovního trojského koně, který se “převléká” za více méně oblíbené aplikace, nebo ještě hůř – za napodobeniny oblíbených aplikací. Na to konto Eset upozorňuje, že mobilní telefon s Androidem může být naprosto stejně zranitelný jako klasický počítač s Windows.

Zdroj: Tisková zpráva Eset, Kaspersky


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud