Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Facebook můžete hacknout, když znáte telefonní číslo…

redakce 20.06.2016

Zabezpečení účtu pomocí dvoufaktorové autentizace přes SMS je považováno za nejlepší ochranu před hackery. To ale nemusí být zcela pravda…

Technik hackingu existuje celá řada a obrana vůči nim je obvykle velmi obtížná. V běžných případech - tedy pokud na vás neútočí experti z vládních agentur nebo profesionální zločinci – stačí´, když máte záplatovaný operační systém, kvalitní antivir a použití vhodných obranných mechanismů. Mezi ně patří například dvoufaktorová autentizace přes SMS. Jak se ale ukazuje, ta ale nemusí být zcela bezpečná.

Zásadním problémem je, že se v oblasti telekomunikací často používají poněkud obstarožní technologie – například telefonní“ protokol SS7, který byl vyvinut už v roce 1975 stále využívá více než 800 telefonních operátorů po celém světě. Pomocí slabin v tomto protokolu dokázali bezpečností experti ze společnosti Positive Technologies provést hack účtů na službách WhatsApp a Telegram. Nyní se jim podobný trik povedl i u Facebooku. Podrobnosti o tomto hackerské útoku najdete na webu TheHackerNews ( http://thehackernews.com/2016/06/hack-facebook-account.html ) a na YouTube je k dispozici i video z celé akce ( https://www.youtube.com/watch?v=wc72mmsR6bM )


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme