Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Flexibilní kombinace ultrabooku a tabletu

redakce 29.04.2013

Kombinaci ultrabooku a tabletu – to je nový přístroj Toshiba Portégé Z10t. Tento tenký počítač se systémem Windows 8 Pro je podle výrobce odolný, pohodlný a výkonný a jednoduchým pohybem ho lze transformovat do praktického tabletu s dotykovým ovládáním.

 

Nový přenosný počítač Portégé Z10t s 29,5 cm (11,6") Full HD dotykovým displejem s vysokým jasem se na evropském trhu začne prodávat během druhého čtvrtletí roku 2013.  V režimu tabletu nabízí Portégé Z10t pohodlné zařízení pro vyřizování nejrůznějších úloh, jako například vytváření poznámek během seminářů nebo prohlížení webových stránek na cestách. Pokud však uživatel pracuje s dokumenty, do kterých je třeba vkládat mnoho vstupních informací, může přístroj snadno transformovat do podoby plnohodnotného notebooku s odnímatelnou podsvícenou klávesnicí plné velikosti. V obou režimech poskytuje Portégé Z10t díky nejnovějším procesorům Intel Core a vestavěným vysokorychlostním SSD diskům vysoký výkon.

 

Portégé Z10t nabízí mnoho způsobů ovládání a zadávání dat. V režimu notebooku mohou uživatelé volit mezi klasickou klávesnicí a digitální dotykovou klávesnicí. K ovládání a navigaci je možné využít dotykový displej nebo multi touchpad. Pro přesnější ovládání je navíc k dispozici AccuPoint. Při použití Portégé Z10t jako tabletu je možné displej ovládat až deseti prsty najednou. S volitelným perem DigitizerPen mohou uživatelé navíc pořizovat náčrtky na obrazovce tabletu, klikat s vysokou přesností na konkrétní místa, nahradit kurzor nebo procházet s vyšší jistotou nabídky menu. Praktická je také funkce rozpoznávání rukopisu, která umožňuje přeměnit ručně psané poznámky do podoby editovatelných digitálních dokumentů.

Klávesnice je odolná proti polití, takže při vylití tekutiny do notebooku nedojde ke ztrátě dat. Portégé Z10t má několik pokročilých bezpečnostních prvků a funkcí pro správu dat: funkce Intel Anti-Theft snižuje riziko neoprávněného přístupu k datům a Trusted Platform Module (TPM) chrání lokálně uložená kritická data. Technologie Intel vPro navíc umožňuje IT oddělením monitorovat, udržovat, opravovat a aktualizovat Portégé Z10t na dálku.

Tento konvertibilní ultrabook má implementovány porty USB 3.0, pomocí rozhraní HDMI a VGA může být snadno připojen k velké obrazovce a technologie Intel Wireless Display umožňuje dokonce odesílat dokumenty a multimediální soubory ke kompatibilnímu televizoru bezdrátově. Kromě rychlého přístupu k síti prostřednictvím Gigabit LAN podporuje Portégé Z10t také nejnovější bezdrátové technologie pro rychlý přenos dat a synchronizaci, jako je HSPA a LTE.

Toshiba Portégé Z10t

  • 29,5 cm (11,6”) Full HD dotykový displej s vysokým jasem s plnou podsvícenou klávesnicí, multi-touch touchpadem, Accupoint a DigitizerPen (obsahují vybrané modely)
  • Nejnovější procesory Intel pro ultrabooky
  • SSD technologie
  • Konektivita: WiFi b/g/n nebo a/g/b/n, Bluetooth 4.0, volitelně Intel Wireless Display & vestavěné moduly HSPA & LTE; Tablet:  1x USB3.0, HDMI (micro), SD, HP/Mic Základna s klávesnicí: 1x USB2.0, HDMI, RGB, Gbit LAN
  • Mobilní nástroje: Trusted Platform Module (TPM v1.2), Intel Active Management, Intel Anti-Theft, Toshiba Eco Utility Software
  • Barva: ocelově šedá
  • Rozměry: 299x220,5 x 16,9 (vpředu)/ 19,9(vzadu) mm
  • Windows 8 Pro nebo Windows 8

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud