Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Full-frame zrcadlovka od Sony

redakce 27.09.2012

α99 je vlajkovou lodí technologie polopropustného zrcadla (Translucent Mirror Technology) firmy Sony s nově vyvinutým obrazovým snímačem Exmor CMOS o velikosti políčka kinofilmu („full-frame“) a rozlišení 24,3 efektivních megapixelů.

Nový model α99, nástupce modelu α900, je prvním fotoaparátem Sony s technologií polopropustného zrcadla vybaveným obrazovým snímačem o velikosti políčka kinofilmu (tzv. „full-frame“ snímač). α99 s pevným tělem, snímačem Exmor CMOS s 24,3 efektivními megapixely a obrazovým procesorem BIONZ kromě fotografie nabízí i pokročilé možnosti při nahrávání videa.

Rozsah citlivosti (v rozšířeném režimu) fotoaparátu je ISO 50 – 25 600. Výkonný procesor umožňuje pořizovat fotografické sekvence v plném rozlišení rychlostí až 6 snímků za sekundu, případně 10 snímků za sekundu v high-speed režimu teleobjektivu.

Novinkou modelu α99 je pokročilý režim průběžného automatického ostření AF-D, který účinně sleduje pohybující se objekty. Dalším vylepšením je nová funkce ovládání rozsahu automatického ostření, umožňující uživateli nastavit rozsah vzdálenosti, kterou bude autofokus registrovat.

Filmařům nabízí α99 full-frame Full HD 50p/25p video (s možností přepnout na 60p/24p) dle specifikací AVCHD Version 2.0. Funkce trvalého průběžného automatického ostření (Full-time Continuous AF Movie, představená u fotoaparátu α77) umožňuje plynulé, nepřerušované sledování pohybujících se objektů. Mezi další vylepšení zaměřená na oblast videa patří Full HD výstup přes HDMI v reálném čase a nepřerušovaný záznam „na dvě karty“ umístěné ve slotech fotoaparátu.

Zdokonalení podstoupily také funkce pro záznam zvuku. Kromě zobrazení hlasitosti audia a možnosti nastavovat úroveň záznamu je k dispozici také sluchátkový vstup pro přesnou kontrolu zvuku v terénu. Volitelný adaptér XLR-K1M přidává k fotoaparátu směrový monofonní mikrofon a profesionální XLR porty pro záznam audia.

Hledáček XGA OLED Tru-Finder nabízí detailní zobrazení objektu a 100% pokrytí zorného pole. Kromě toho je fotoaparát vybaven také LCD displejem XtraFine výklopným ve třech směrech, s rozlišením 1 229 000 obrazových bodů (ekvivalent VGA).

Model α99 je nejlehčím „full-frame“ digitálním fotoaparátem s výměnnými objektivy. Na jeho hmotnosti pouhých 733 g (bez objektivu a baterie) se podílí jednak samotná technologie polopropustného zrcadla, jednak díly z hořčíkové slitiny. Vodotěsné spoje chrání fotoaparát proti prachu a vlhkosti. Závěrkový blok je testovaný na přibližně 200 000 cyklů spouště.

Fotoaparát je také možné ovládat vzdáleně prostřednictvím počítače. Jako doplněk pro model α99 se nabízí nový vertikální grip VG-C99AM, který dokáže pojmout a využívat celkem tři baterie (včetně hlavní baterie vložené do fotoaparátu). Nový „full-frame“ fotoaparát Sony α99 s technologií polopropustného zrcadla bude v Evropě k dostání od začátku listopadu 2012.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud